•  

В області росте кількість захворювань на ГРВІ, але до епідемії далеко

110
В області росте кількість захворювань на ГРВІ, але до епідемії далеко

У Полтавській області значно збільшився темп зростання показників захворюваності всього населення на гострі респіраторні інфекції, однак вони не перевищують епідемічного порогу в усіх містах та районах. Про це повідомили у прес-центрі ДОЗ ОДА.

В Україні станом на 16.02.2015 року показник захворюваності склав 57,3 на 10 тисяч населення, що на 14,8 % більше ніж за попередній тиждень. При проведенні лабораторних досліджень методом полімеразної ланцюгової реакції, віруси грипу визначені в 11 регіонах: Львівській, Рівненській, Хмельницькій, Житомирській, Одеській, Черкаській, Чернігівській, Харківській, Запорізькій, Полтавській областях (в Полтавській області визначений на попередньому тижні грип А віднесений до типу А (Н3N2)).
За минулий тиждень в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 8 тисяч 130 осіб, захворюваність зросла на 20,4% порівняно з попереднім тижнем. Показник захворюваності на даний час – нижче епідемічного порогу.
Захворюваність серед дітей збільшилась на 13% порівняно з попереднім тижнем.
Показник захворюваності школярів зріс за тиждень на 17% і становить 209,40 на 10 тисяч, що на 30% нижче епідпорогового для даної групи населення.
Найвищі рівні захворюваності спостерігаються в містах Комсомольську і Лубнах, а також Лубенському та Чорнухинському районах.
Госпіталізовано за тиждень 253 хворих (3,1% захворілих, показник звичайний для області).
Нагадуємо, що знизити ризик зараження грипом, навіть під час епідемії, можна, якщо дотримуватись кількох простих правил:
- Уникати скупчень людей, аби зменшити імовірність контактів із хворими.
- Користуватися одноразовими масками при необхідності – щоб захистити себе та оточуючих від зараження.
Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс. У будь якому випадку маску потрібно замінити, як тільки вона стане вологою чи забрудниться. Волога маска не діє. Використані маски ні в якому разі не можна розкладати по кишеням чи сумках – їх потрібно одразу викидати у смітник.
- Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання, щоб не залишити навколо себе живих вірусів.
- Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми – для підвищення опірної здатності організму.
- Мити часто руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.
Для запобігання вірусним інфекціям можна використовувати адаптогени рослинного походження: настойки женьшеню, аралії, елеутерококу. Ці препарати стимулюють в організмі неспецифічні захисні фактори.
Також необхідно подбати, щоб до організму надходило достатньо вітамінів, особливо вітаміну С (аскорбінової кислоти). Адже вітаміни підвищують опір клітин до багатьох уражаючих чинників, у тому числі й до респіраторних вірусів.
Корисними є трав’яні чаї: липовий, шипшиновий, суничний, ромашковий. Особливо профілактичний ефект вони дають у поєднанні з цілющими ягодами малини, смородини, обліпихи, калини, які можна додавати свіжими та у варенні.
Не забувайте взяти до арсеналу протигрипозних засобів і продукти бджільництва, цибулю, часник, чорну редьку, хрін.

Коментарі