•  

В Польщі і Україні виходить книга зі свідченнями полтавських військових

440
В Польщі і Україні виходить книга зі свідченнями полтавських військових

1 квітня 2015 року виходить книга Макса Кідрука «Небратні», у якій письменник дає власну оцінку подіям взаєминам Україні та Росії від 1654 року і до сьогодення. Частина тексту написана на основі розповідей полтавських військових.

Це перша публіцистична книга у творчості автора, який останні три роки активно працює у жанрі трилера. Писав «Небратніх» Кідрук на замовлення польського видавництва (в їх варіанті назва – «Я, українець»), проте вийде вона ще і в Німеччині, і в Україні. Текст зорієнтований передусім на іноземного читача, якому не вистачає погляду зсередини, щоб зрозуміти всі ті процеси, які відбувалися і зараз тривають в нашій країні.

Як повідомив сам письменник, у «Небратніх» зображені події, які він бачив на власні очі, історії з життя друзів та родичів. Книга складається із 7 розділів. Для роботи над передостаннім наприкінці грудня 2014 року письменник завітав до Полтави, щоб зустрітися із очевидцями подій на сході України. Макс Кідрук тоді поспілкувався із діючим полковником ЗСУ, командиром одного із добровольчих батальйонів та волонтерами.

–Від часу подій, про які я пишу, сплинуло зовсім мало часу, – говорить Макс Кідрук, – недостатньо для того, щоб повною мірою осягнути глибинну сутність політичних процесів, що призвели до лобового зіткнення України та Росії; абсолютно недостатньо, щоб виявити справжні, часто приховані мотиви персоналій, які визначали та визначають долю моєї країни у ХХІ столітті: президентів Ющенка, Януковича, Порошенка, правителя Російської Федерації Путіна, олігархів Медведчука, Ахметова, Коломойського й інших. Ця книга – публіцистична, а публіцисти, як відомо, не гребують фільтруванням усього, про що пишуть, через призму власного «я».

На жаль, Макс Кідрук не зможе побувати у Полтаві із презентацією цієї книги, бо зараз працює над створенням нової – продовженням технотрилеру, який має успіх в Україні та Європі – «Бот-2». Але восени автор планує свій тур, під час якого обіцяє завітати і до нашого міста.

Окрім того, саме 1 квітня, в день виходу книги «Небратні» в Україні, Макс Кідрук святкує свій день народження. Тож ми вітаємо його із цим святом і бажаємо наснаги у роботі над новими творами.

Ірина Мисник

Коментарі