•  

У Полтаві відкрилась виставка, присвячена Симону Петлюрі

300
У Полтаві відкрилась виставка, присвячена Симону Петлюрі

У Полтавському національному педагогічному університеті відкрилась виставка архівних документів «Він – з когорти вождів», присвячена 135-річчю від дня народження нашого земляка, видатного українського державотворця Симона Петлюри. 

 

- Нам хочеться, аби студентство, молодь знали про Симона Петлюру не з тенденційних підручників, написаних за кращими зразками радянської історіографії, а на підставі архівних документів, бо це ті джерела, які можна об’єктивно проаналізувати і зробити висновок щодо тих політичних перипетій, які відбувались в Україні у 1917- 1920-х роках, - розповіла директор Державного архіву Полтавської області Валентина Гудим. - Також ми ставили перед собою завдання зламати стереотипи, міфи, які існують навколо постаті нашого видатного земляка у свідомості переважної більшості українців.

Зокрема, такими міфами є те, що Петлюру виключили із духовної семінарії через погану успішність, що він був причетний до антисемітських погромів. Їх було спростовано у виступі заступника директора Державного архіву області Тараса Пустовіта.

Експозицію складають документи, які зберігаються в Державному архіві області, а також у центральних архівних установах. Виставка включає три розділи – становлення світогляду Петлюри (полтавський період), його державотворчу діяльність (київський період) та діяльність в еміграції. Тут читаємо, наприклад, документ - донесення начальника Полтавського охоронного відділення прокурору Полтавського окружного суду про проведення обшуків у членів місцевого осередку РУП та зв'язок з ними Петлюри, бачимо фото учнів Полтавської духовної семінарії, виключених із навчального закладу внаслідок політичних заворушень, є світлина 20-х років минулого століття, на якій зображено вулицю Загородню в Полтаві, де мешкала родина Петлюр…

Цією виставкою відкривається ряд заходів, організованих громадськими організаціями, облрадою та ОДА, які присвячених річниці з дня народження Симона Петлюри.

 

 

Коментарі