•  

У Полтаві вшанували пам'ять героїв Другої світової війни

300
У Полтаві вшанували пам'ять героїв Другої світової війни

Цьогорічне 9 травня для полтавців було інакшим. Так, замість георгіївських стрічок обласна державна адміністрація та обласна рада запропонували використовувати інший, європейський, символ – червоний мак. 

Як зазначив архієпископ Федір, чи не вперше поблизу меморіалу Солдатської слави відслужили заупокійну літію.

-         Богослужіння звершилося за спокій усіх загиблих у Другій світовій війні і воїнів, які віддали своє життя за життя і свободу наступних поколінь, - сказав він.

-         Сьогодні ми схиляємося низько перед людьми, які, слава Богу ще з нами є, перед тими людьми, чиї груди увінчані орденами й медалями. Ці ордени й медалі политі кров’ю. Ми сьогодні молимося за здоров’я тих ветеранів, які є серед нас, їх вже дуже мало, але хай Бог їх укріпить, бо вони є прикладом відданості, любові, подвигу, - продовжив архієпископ.

 Голова ОДА Віктор Бугайчук провів паралель між Гітлером, який прикриваючись риторикою про захист німецькомовних, анексував Чехословаччину та Путіним, який захищаючи російськомовне населення України від надуманих ворогів, загарбав Крим.

-         Вони кажуть: ми вас навчимо, як правильно будувати державу. Ми не потребуєм цього. Ми самі знаємо, що робити. Ми самі наведемо лад у своєму домі. А якщо ворог прийде, ми пам’ятаємо, як його треба зустрічати, - сказав губернатор.

Голова облради Петро Ворона згадав уривок із твору Олександра Довженка «Україна в огні», де йдеться про «ахіллесову п’яту» нашої нації і підкреслив, що сьогодні як ніколи існує потреба згуртованості українців у боротьбі за нашу країну.

 Полтавці поклали квіти до Вічного вогню.

 

 

Коментарі