•  

В Полтаві через бюрократів важкохворі два місяці не отримують життєво необхідних ліків

1320
В Полтаві через бюрократів важкохворі два місяці не отримують життєво необхідних ліків

Ось уже два місяці 26 людей з діагнозом муковісцидоз на Полтавщині самотужки рятують своє життя. Це рідкісне спадкове порушення функції органів дихання. Лікування потребує дорогих медикаментів, якими повинна забезпечувати хворих держава. Серйозна проблема, зволікання з вирішенням якої може вартувати цим людям життя, насправді зводиться до звичайної бюрократії.

Держава спромоглася закупити препаратів для лікування муковізцидозу лише на кілька місяців. Уже в березні закінчилися всі запаси.

Після цього тимчасово до проблеми мали підключитися чиновники ОДА і депутати облради – проголосувати виділення необхідної на лікування суми з бюджету. Але за дерибаном посад, газових родовищ і комунальних підприємств обласні депутати в питанні розбиратися не захотіли, і відмовились ставити його на голосування.

Держслужбовці скидаються на різні постанови, мовляв ліки іноземні, ціни неузгоджені, вони обкладені купою правил – одним словом не знають як провести закупівлю у відповідності до кожної букви всіх вимог.

Відтоді хворі на цю невиліковну недугу купують прапарати за власні кошти. На місяць треба від 5-6 до 10-15 тисяч гривень . Про те, що ситуація стала критичною, свідчить лише один факт: минулого тижня від муковісцидозу у Черкасах вже померла одинадцятирічна дівчинка.

Коментарі