•  

В Полтаві чиновники закрили сімейний дитбудинок за відмову розширюватися

9030
В Полтаві чиновники закрили сімейний дитбудинок за відмову розширюватися

Дітей забрали після семи років життя в родині і повернули в казений будинок.

Ольга і Борис Требухи сім років тому, окрім своїх трьох, вирішили зігріти теплом ще п’ятьох дітей, які залишилися без батьківського піклування. Створили дитячий будинок сімейного типу. Щасливо жили вдесятьох донедавна.

Двоє найстарших, прийомні хлопці, виросли і нещодавно покинули гніздо. На початку навчального року відправилися до технікуму та перебрались до його гуртожитку.

Тоді чиновники, слідуючи закону, запропонували батькам прийняти замість них ще. Щоби вважатися дитбудинком сімейного типу родині потрібно мати на піклуванні мінімум п’ятьох дітей. Інакше, пообіцяли в міськуправлінні сім’ї, будинок доведеться закрити, і тоді навіть трьох прийомних дітей, які залишились, заберуть.

Проте батьки вже не у тому віці, і прийшли до висновку, що не потягнуть малечу на багато років.

Чиновники виконали погрозу – забрали трьох прийомних дітей. Не зупинило навіть те, що ті прожили в родині сім років. І помістили їх назад у державний дитбудинок. А будинок сімейного типу ліквідували.

Батьки і зведені сестри та брати у горі. На боці возз’єднання родини і школа. Вчителя переймаються за долю вихованців:

«Сім’я гарна, батьки до дітей і діти до дітей гарно відносилися. Завжди діти були впорядку, виконані домашні завдання, чисті, охайні. И відвідували їх і вдома, вони нічим не відрізнялися від будь-якихдітей» - розповіла вчителька Мачухівського навчально-виховного комплексу Едіта Мартусь, де вчились діти.

Проте чиновники непохитні. Кажуть, що можливості – як допомогти – не бачать:

«Це був вибір батьків, повна воля» - прокоментувала ситуацію начальниця управління у справах сім’ї, молоді і спорту Полтавського міськвиконкому Олена Ромас.

Міськвиконком уже відібрав у родини статус і змушує виселятися з будинку, в якому родина проживала всі ці роки.

Коментарі