•  

В Полтаві хірурги навчають надавати першу допомогу за стандартами армії США

440
В Полтаві хірурги навчають надавати першу допомогу за стандартами армії США

В Полтаві товариство сприяння обороні України спільно з волонтерами проводить вишкіл підготовки інструкторів тактичної медицини за протоколами ТССС – Tactical Combat Casualty Care це принципи і методи надання першої меддопомоги на полі бою, розроблені Департаментом військової медицини США.

Підготовка для військових та цивільних включає три рівні, наразі тривають курси другого.

По закінченню першого рівня, курсанти набули початкових знань і навичок із особливостей переміщення до пораненого в зоні вогневого контакту, його первинного огляду, виявлення та ідентифікації найбільших загроз для здоров’я пораненого, порядку застосування спеціальних медичних засобів, а також інших важливих специфічних знань, необхідних для порятунку себе або свого товариша на полі бою від наслідків поранень, які дають найбільший відсоток загрози летального результату, а саме: кровотечі, пневмотораксу, непрохідність дихальних шляхів (близько 98%).

Другий рівень – майстер-клас, котрий наразі проводить лікар-хірург Кирило Орлов, – має на меті обов’язкове проходження базового вишколу, з подальшим його вдосконаленням та поглибленням специфічних знань та навичок. Сьогодні був перший, теоретичний день. Завтра вишкіл продовжиться в польових умовах.

Третій рівень, котрий ще потрібно буде пройти курсантам-добровольцям – інструкторський, окрім всього, вивчає методику викладання і надає право навчати різні категорії людей: від мобілізованих і волонтерів до бійців спеціальних підрозділів базового курсу тактичної медицини.

Коментарі