•  

У Полтаві незабаром зникне найстаріший дерев`яний будинок

1620
У Полтаві незабаром зникне найстаріший дерев`яний будинок

Якщо для північних і західних районів України дерев’яні будинки явище звичне, то для нашого міста це надзвичайна рідкість. На сьогодні в Полтаві залишилося всього лише два справжніх дерев’яних будинки – по вул. Монастирській 28 і по вулиці Ляхова 6.

Дерев’яний будинок по вулиці Ляхова в самому центрі міста доживає останні дні. Майже всіх жителів з двоповерхівки вже виселили. Цей будинок зведено в 1900 році. Він вистояв під час громадянської і Вітчизняної війни.

Дерев’яні конструкції не торкнувся ніякий шашіль, тому що дерево просочували спеціальним розчином, склад якого на сьогодні не відомий.

Поряд з будинком зруйновані стіни колишнього Кадетського корпусу. В історичному центрі Полтави збудовано десяток величезних багатоквартирних будинків, які вже зіпсували архітектуру Круглої площі. На це витрачають величезні гроші, ніхто з забудовників жодної копійки на врятування пам’ятника архітектури Кадетського корпусу не дав. Воно й зрозуміло – на перепродажі квартир зароблять великі бариші, а дати гроші на якусь консервацію Кадетського корпусу( не говориться про відновлення - хоча б консервацію!) це ж «пустити гроші на вітер».

Між іншим, ніхто не відміняв закон про заборону спотворювати історичну частину Полтави. А це робиться вже давно і без будь-яких перешкод. Може просто представники міської влади забувають що час змінився?

Ось різьблений дерев’яний ганок по вул.. Шевченка 18:

Ще зовсім недавно добре видно було рік побудови -1887.

Про це ніхто вже більше не дізнається. Та й самого ганку з чудовим різьбленням більше не буде. А які там різьблені двері!

Зрозуміло - будувати треба. Але ставитись до культурної спадщини минулого бережно. Можливо цей різьблений ганок забрати в запасники музею? А ще краще створити в Полтаві історичний музей, чи міський краєзнавчий музей. Обласний музей то обласний, але Полтава давно заслужила право мати власний, свій. До речі, і гарне місце для нього є – кінотеатр Котляревського. Можливо це б врятувало споруду від знищення і спотворення, яке зараз іде.

Іван Правдоруб

"Останній Бастіон"

Коментарі