•  

В Полтаві новобудови позбавляють жителів місця під сонцем – висновок експертизи

2440
В Полтаві новобудови позбавляють жителів місця під сонцем – висновок експертизи

Полтавці пішли на принцип в боротьбі за сонячне світло за вікном і провели наукове дослідження.

Полтавці вперше мають всі шанси відстояти право бачити зі своїх квартир блакитне небо, а не глуху стіну новобудови.

Жильці по вулиці Ляхова, 12а занепокоєні – половина з них може скоро втратити змогу бачити сонце, через бажання бізнесменів і мерії забудувати кожен вільний клаптик землі в центрі міста. Якщо нова висотка, яка планується в лічених метрах від вже існуючого будинку буде зведена – вони втрать своє законне право на сонце.

«Якщо він буде зведений, то у нас люди, що живуть з першого до шостого поверху не бачитимуть світла, це виходить 60 процентів наших жителів не будуть бачити сонця в своїх квартирах, житимуть наче сови» - каже житель будинку Сергій Агкасов.

Будмайданчик нової будівлі наразі розгортається впритул до вікон. Жильці звернулися до експертних служб, ті після всебічних досліджень дали висновок, що будинку який планується на паспорті забудовника – немає місця.

«Науковий інститут спеціально розробив віртуальну інсоляцію, зробили експертизу професіонали будівельного інституту. Підозри підтвердилися – побоювання людей мають підґрунтя» - погоджується управляючий будинком Геннадій Бурлака.

Експертне дослідження жителям багатоповерхівки довелося замовляти власним коштом. Хоч саме мерія мала проводити його перед видачею дозволу на забудову. Протестувальники за сонце давно добивалися від чиновників звернути увагу на їхню проблему. Проте ті, переконані люди, заплющували очі в очікуванні прибутку.

Тепер жильці направили чиновникам документацію з висновком – що будувати поруч з їхнім будинком ще один неможна. Наразі мерія не відреагувала.

Це перший подібний випадок в Полтаві, але за словами городян, в місті вже встигли звести чимало будинків які порушують право на сонце своїх сусідів. Жильці Ляхова, 12а кажуть – готові дійти до суду щоб переломити чиновників на дотримання правил забудови.

Коментарі