•  

В Полтаві провели ряд заходів в рамках Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом.

440
В Полтаві провели ряд заходів в рамках Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом.

14 листопада - це Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. Дата 14 листопада не є випадковою. Саме цього дня у 1891 році народився Фредерік Бантинг, вчений, який зробив справжній переворот в історії цієї хвороби – він винайшов інсулін. І, таким чином, подарував шанс на повноцінне життя мільйонам діабетиків у всьому світі. Починаючи з 1991 року світова спільнота проводить різноманітні акції і заходи, щоб допомогти хворим на діабет, розповісти про способи профілактики і лікування цього захворювання. Але не зважаючи на всі докладені зусилля кількість хворих щороку зростає.

Так, в Україні зареєстровано понад 1,3 мільйона хворих. Зауважимо, що їх кількість за останні десять років зросла більше, чім в два рази. В Полтавській області кількість хворих, що перебувають на диспансерному обліку близько 46 тисяч, в Полтаві це число досягає 11 тисяч. Фактична кількість хворих може бути значно більшою.

У рамках Дня боротьби з діабетом, у Полтаві було проведено ряд заходів. Зокрема в приміщенні виставкової зали міського БК пройшла акція під назвою «Здорове життя і діабет». Організатори акції ставили собі за мету розказати вже хворим людям, що діабет – це не смертельний вирок. І за умов своєчасного лікування і дотримання певних правил можна жити повноцінно. Також увага приділялась темі профілактики цукрового діабету. Учасники акції могли безкоштовно виміряти рівень цукру в крові за допомогою експрес тесту. Також була дегустація діабетичного харчування. Всього до заходу залучилося близько 800 чоловік.

Організаторами Дня боротьби з діабетом стали сімейні лікарі, педіатри та ендокринологи міста Полтави, науковці, волонтери, студенти та викладачі УМСА.

Марина Левчук

Коментарі