•  

В Полтаві від менінгіту помер шестирічний хлопчик

4590
В Полтаві від менінгіту помер шестирічний хлопчик

Страшна трагедія сталося в одній з полтавських родин – від менінгіту помер хлопчик шести років. Дитина відвідувала спеціалізований НВК №26. Третього грудня, після денного сну хлопчику стало погано, у нього піднялася висока температура і вихователі закладу попросили маму забрати його додому. Не зважаючи на те, що дитину госпіталізували до інфекційної лікарні, всі зусилля медиків виявилися марними. 5 грудня малюка не стало, у нього виявили назофаренгіт, щоб був спровокований гострою менінгкокковою інфекцією.

4 грудня у всіх 106 вихованців дошкільного закладу, який відвідував хлопчик, взяли аналізи. Наразі жодного повторного виявлення хвороби ні у кого з дітей не виявлено. Повторне обстеження буде проведено до 15 грудня, до цього терміну у закладі оголошено карантин. Саме стільки може тривати інкубаційний період цього захворювання. У НВК №26 був зафіксований ще один випадок, коли дитину забрали додому з високою температурою, на щастя, діагноз не підтвердився, це виявилася звичайна застуда.

Також провели обстеження у всіх, хто контактував з хлопчиком. Безсимптомним носієм хвороби виявилась його старша сестра. Зараз їй заборонено відвідувати школу, проводиться санація. Також медики обстежили 73 людини з якими навчалася і спілкувалася дівчинка, жодного випадку захворювання не діагностували.

За словами Віти Анатоліївни Постольник, керівника епідеміологічного відділу Полтавської СЕС, наразі немає жодного приводу говорити про масовість захворювання. З початку 2014 року в регіоні зафіксовано 7 випадків зараження менінгкокковою інфекцією, з них 2 летальні. За ствердженням фахівців, це одні з найнижчих показників в Україні.

Медики стверджують, що менінгіт є сезонним захворюванням і найчастіше нею інфікуються під час спілкування з безсимптомними носіями хвороби. В першу чергу, під ураження інфекції потрапляють органи носоглотки. Тому лікарі закликають, при перших ознаках застуди необхідно звертатися до лікаря і не займатися самолікуванням, а батьків просять не водити хворих дітей до школи чи садочка. 

Коментарі