•  

В Полтаві влаштували Великодній благодійний ярмарок на потреби АТО

2200
В Полтаві влаштували Великодній благодійний ярмарок на потреби АТО

За перший день ярмарки, благодійники, майстри та господині, зібрали понад двадцять тисяч гривень на одяг військовим. Сьогодні біля Свято-Успенського собору Полтава ярмаркує другий день. Сотні гостей можуть знайти собі до смаку майже все, що забажаєш, а придбавши, зробити цим невеликий внесок на допомогу українським солдатам.

В Полтаві на території Свято-Успенського собору четвертий рік поспіль проходить традиційний фестиваль «Свято Пасхи».

Цього року дводенні народні гуляння на Івановій горі відвідали уже тисячі полтавців і гостей міста.

У рамках духовного фестивалю просто неба на спеціальній сцені між храмами проходять пісенні концерти музичних колективів релігійних громад, здебільшого дитячих, із різних сіл Полтавщини.

Але цього року є певна особливість фестивалю, що привернула увагу сотні глядачів: ярмарок виробів ручної роботи та наїдків. Усі представлені витвори й різні страви можна придбати: від традиційних полтавських вареників, без яких не можна уявити жодний ярмарок на Полтащині, до східної пахлави і шурпи. Також обереги, патріотичні футболки, вишиванки, традиційну українську дитячу іграшку.

Поряд відбувалася фотовиставка історії полтавських храмів, де діти можуть випробувати свій хист писанкаря на величезних крашанках та навчитися техніці використання воску під час розпису.

Поряд – скрині для оплати. Деякі майстри віддають на допомогу біцям АТО всі виручені кошти, дехто лише частину. 

Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір каже, що не сумнівався в правильності і праведності рішення – відкрити храмові ворота ярмарку. Цю ідею запропонували волонтери з Полтавського батальйону небайдужих:

«Ми сподіваємося, що провівши цей захід, ми згуртуємо людей. Нагадаємо людям про це свято, що воно є духовним, релігійним – коли Христос, син Божий, переміг смерть і цю перемогу дарував всім нам, хто буде жити за його заповідями, за його волею, теж отримає безсмертя і здобуде Царство Боже. Також ми використовуємо цю нагоду щоб допомагати нашим військовим, підтримувати їх, гуртувати навколо цієї ідеї людей. Дати можливість людям, щоб кожен в міру своїх сил зробив лепту. Хтось може придбати тут виріб, хтось може з’їсти борщ – і ці кошти будуть його внесок в нашу перемогу» - сказав владика Федір.

Паралельна частина фестивалю – виставка пасхальних композицій від місцевих громад. Цього року вони всі патріотичні не менш, аніж релігійні: від синьо-жовтого торту-храму, до карти України, на якій відмічені традиційні орнаменти крашанок всіх регіонів – спільні риси наочно доводять духовну єдність України від Ужгорода до Луганська, від Чернігова до Криму.

Коментарі