•  

У полтавських школах введуть «дух патріотизму»

770
У полтавських школах введуть «дух патріотизму»

Школярів Полтавщини вчитимуть європейським цінностям і виховуватимуть дух патріотизму.

З нового навчального року в полтавських школах вчителів зобов’яжуть прививати дітям патріотизм щоденно.

Спеціально відведених навчальних годин на такі заняття зі школярами не передбачено. Натомість використають словацьку методику. Згідно неї прищеплення патріотизму повинно бути в самій «атмосфері шкільного виховання» - повсякденному спілкуванні вчителя і дитини на пересічні теми.

«Головне завдання – популяризація фундаментальних європейських цінностей – гідності, свободи, прав людини, демократії, патріотизму, етнічної самодостатності» – перелічує цінності на які вже з першого вересня мають орієнтуватися вчителі в своїй освітній діяльності ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Віталій Зелюк.

На допомогу методистам і вчителям в запровадженні перманентного шкільного патріотичного виховання Полтава запросила словацьких експерти, які діляться відповідним досвідом в своїй країні. Словаччина відома тим, що свого часу змусила любити Батьківщину на законодавчому рівні. Вони провели з полтавськими педагогами навчальний семінар і надали практичні рекомендації.

З нового навчального року в школах з’являться спеціальні навчальні посібники від словаків так звані «патріотичні зошити» - з чотирьох тем, це цінності – економіка, політика і громадянство. Вчителі зможуть використовувати його під час навчання.

Коментарі