•  

В СБУ Полтавщини стурбовані масштабами «чорної археології»

2970
В СБУ Полтавщини стурбовані масштабами «чорної археології»

Несанкціоновані пошуки скарбів і металевих виробів старовини за допомогою металошукачів - явище, що поширюється великими темпами в Полтавській області.

На сьогоднішній день в області зареєстровано близько 2500 металодетекторів, з яких не менше половини використовуються при незаконних пошуках археологічних цінностей. При цьому, аналізуючи інтернет-ресурси, особливо аукціони «Віоліті», «Аукро» і їм подібні можна знайти тенденцію чіткого зв'язку між багатьма продавцями і покупцями в Полтаві, Кременчуці, Лубнах та інших населених пунктах області.

На території Полтавської області найбільш поширеними місцями полювання для «чорних археологів» є скіфські кургани в долині річки Сула і район Більського городища в Котелевському районі. В Оржицькому та Глобинському районі території взагалі «закріплені» за окремими «здобувачами» або групами «археологів».

Законодавчої бази щодо пошуку і торгівлі предметами, які мають науковий археологічний інтерес, в Україні не існує, відзначають в СБУ. Всі дії «чорних археологів» кваліфікуються як «контрабанда» (ст.201 ККУ).

Коментарі