•  

В Україні очікують рекордний урожай кукурудзи

110

Цього року аграрії очікують зібрати близько 25,5 мільйона тонн кукурудзи і 24 мільйонів тонн пшениці. Про це заявив заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк.

«Очікуємо рекорд з валового збору кукурудзи. У нас було багато очікуваних рекордів у цьому році, але погода постійно вносить якісь корективи. Ми будемо бачити по кукурудзі, який у нас є вал», – заявив Мартинюк.

Більш точну інформацію про обсяги врожаю обіцяють повідомити після 29 вересня. За прогнозами, врожай кукурудзи зросте на 4% - до 25,5 млн тонн.

Раніше Мінагропрод підвищив прогноз врожаю пшениці на 1 млн тонн – до 24 млн тонн, з них 13 млн тонн – продовольчої. За попередніми оцінками міністерства, співвідношення «продовольчі класи – фураж» в урожаї пшениці 2018 року становитиме 55/45. Потреба внутрішнього ринку в продовольчій пшениці оцінюється в 4,5-5 млн тонн.

За підсумками першого півріччя Україна скоротила експорт зернових на 11,4% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 3,2 млрд доларів.

Коментарі