•  

В Україні за місяць зафіксували 7 випадків побиття журналістів

110
В Україні за місяць зафіксували 7 випадків побиття журналістів

За липень 2017 року Україні зафіксовано не менше 7 випадків побиття журналістів. Про це йдеться в повідомленні Національної ради журналістів України.

Повідомляється, що інциденти з побиттям журналістів відбувалися в Києві, Вінниці, Миколаєві, Кривому Розі, Житомирської області, Черкасах і в зоні АТО. Більшість постраждалих - телевізійники або журналісти інтернет-видань.

Крім того, в НСЖУ переконані, що ситуація з фізичною безпекою журналістів є однією з найгостріших проблем.

– У такій великій країні як США з початку року зафіксовано лише 11 випадків застосування фізичної сили до журналістів, а в Україні сім – всього за один місяць, – зазначив глава ради Сергій Томіленко.

Також повідомляються подробиці подібних інцидентів. Журналісту Руслану Коцабі («7 канал», «NewsOne») розбили губу біля станції метро в присутності поліцейського.

Журналіста «1+1» Наталію Нагорну на блокпосту в зоні АТО поліцейські повалили обличчям на землю, над головою перезаряджали автомат і обзивали.

Оператора «Першого Криворізького» В'ячеслава Вовка в ході показових навчань поранили пострілом в шию.

Крім того, у Вінниці побили власника сайту «Власно.Інфо» Володимира Воловодюка, в Миколаєві - журналіста програми «ДжеДАІ» телеканалу «2+2» Юрія Коваленка, в Черкасах – журналіста «Фактор плюс» Вадима Комарова, а в Житомирі – журналісток «ЕХО» и «КП» Світлану Михальову і Тетяну Кодак.

Зазначимо, третій місяць триває політичне переслідування головреда «ОБ» Геннадія Сікалова через журналістські розслідування про причетність полтавських посадовців до розкрадання надр, розкрадання газоконденсату.

БІЛЬШЕ: Газолінова мафія на Полтавщині (ФОТО, ДОКАЗИ)

Віктор Карпенко

Коментарі