•  

В Україні запрацював реєстр-корупціонерів і онлайн подача документів на шлюб

880
В Україні запрацював реєстр-корупціонерів і онлайн подача документів на шлюб

В Україні працюватиме нова система електронних реєстрів. На засіданні антикорупційного комітету Верховної Ради її особисто представив міністр юстиції Павло Петренко.

Мова йде про список корупціонерів, перелік нерухомого майна і електронних операцій з надання довідок чи реєстрації підприємців, а також реєстрація документів на шлюб.

Наприклад, умовного чиновника спіймали на хабарі. Його звільнили, відкрили службове, а далі кримінальне розслідування. Якщо його провину довели і винесли вердикт, то рішення про це занесуть в реєстр. Приблизно так працюватиме реєстр корупціонерів в Україні. Систему розробив мінюст і особисто представив атикорупційному комітету Павло Петренко. Базу даних створили на прохання журналістів. Медійники скаржилися, що подібні шлейфи, чиновники гарно приховують і дізнатися про минуле можновладця вкрай складно. З новою системою і кожен українець зможе перевірити, порушував той чи інший чиновник закон.

За словами адвоката Людмили Опришко, відкритим в Україні став і реєстр нерухомості. Усе нажите важкою працю можна з першого січня цього року також можна буде побачити в одній системі міністерства юстиції. На основі міністерських даних, громадські активісти вже розробили свою систему.

Ще один і поки найуспішніший – це реєстр бізнесу. За неповних три місяці роботи бази, нею скористалися більше мільйона осіб. Ця система скасовує левову частку бюрократичної тяганини: від електронної документації до онлайн реєстрації бізнесу.

«Ми перевели у електронну систему документи, з номером, який вважається печаткою, - говорить П. Петренко.

Подати заяву на одруження теж можна буде он-лайн. У мінюсті розробили систему, яка дозволить, не відриваючись від ком`ютера зареєструвати бажання стати сім`єю. У програму потрібно внести дані потенційних наречених, обрати дату і місце церемонії.

Нині в Україні понад сто реєстрів, каже міністр, однак держслужбовці тільки тим і займаються, що збирають довідки і змушують це робити громадян. Завдяки модернізації системи у мінюсті хочуть спростити, а подекуди й скасувати паперові справи, мінімізувавши людський фактор і, тим самим, прибрати корупцію. 

Коментарі