•  

Російське повітря пахне громадянською війною

550
Російське повітря пахне громадянською війною

У повітрі Росії запахло громадянською війною. Відчуття і настрої, які охопили церковне середовище висловив ідеолог РПЦ поп Чаплін в ефірі радіостанції ФСБ "Ехо Москви". Його виступ викликав сказ лібералів в рунеті. Поп сказав:

«Світськість - це мертва ідеологія. Якщо суспільство живе в умовах відносного миру, - спокою, ситості, - якусь кількість десятиліть, парочку-трієчку, воно може прожити в умовах світськості.

Ніхто не піде вмирати за ринок або демократію, а необхідність вмирати за суспільство, його майбутнє рано чи пізно виникає. Світ довгим не буває. Світ зараз довгим, слава Богу, не буде.

Чому я кажу "слава Богу" - суспільство, в якому занадто багато ситого і спокійного, безпроблемного, комфортного життя - це суспільство, залишене Богом, це суспільство довго не живе.

Баланс між світськістю і релігійністю, напевно, виправить сам Бог, втрутившись в історію і пославши страждання. Страждання, які в цьому випадку підуть на користь. Тому що вони дозволять отямитися тим, хто занадто звик жити тихо, спокійно і комфортно. Якщо люди звикли жити занадто спокійно, краще, щоб була війна».

Відзначимо, що навіть при моніторингу з-за кордону російських блогів і ЗМІ видно сильний напруження емоцій, напади злоби й ненависті, спрямовані не так зовні проти заходу (він далеко і російським незрозумілий), скільки проти один одного - росіян, лібералів і почвенніков.

Такого озлоблення російських один до одного не було навіть в останні роки комунізму, але було, мабуть, в його початкові роки.

Відділ моніторингу,

Останній Бастіон

Коментарі