•  

В яких овочах нітратів найбільше?

370
В яких овочах нітратів найбільше?

Влітку ми споживаємо найбільше овочів, у порівнянні з іншими періодами. Але не завжди вони можуть приносити користь для нашого організму. Перевищення нітратів у овочах може бути небезпечним для здоров’я.

У полтавському міськрайонному управлінні Головного Управління Держсанепідслужби в Полтавській області розповідають, в яких продуктах нітратів найбільше і як зменшити їх вміст.

В овочах найбільша кількість нітратів - у зелені (петрушці, укропі, салаті) та коренеплодах (редисці, буряку, моркві). Найменше - у томатах і картоплі. Відносно мало нітратів накопичується у фруктах та ягодах.

За інформацією міської Держсанепідслужби, кількість нітратів в листі петрушки, укропу на 50-60% нижча, ніж у стеблах. У верхній частині моркви на 80% менше нітратів,ніж у внутрішній. В огірках, редисці 70% нітратів у знаходиться у шкірці.

Знизити на 10% вміст нітратів в овочах можна вже просто помивши і очистити їх. Ще менше нітратів стане при вимочуванні очищених продуктів у звичайній воді. У картоплі, моркві, столових буряках рівень нітратів при вимочуванні зменшиться на 25-30%, у зелені – на 20%. Зменшується вміст нітратів також при кип’ятінні та консервуванні продуктів.

А от при виготовленні соків та сушінні овочів вміст нітратів збільшується у порівнянні з вхідною сировиною, зазначили в Держсанепідслужбі міста Полтави.

Аліна Бондар

"Останній Бастіон"

Коментарі