•  

Василь Ковальчук звільнив з полону ще двох українських військових, які перебували у ворогів 8 місяців

770
Василь Ковальчук звільнив з полону ще двох українських військових, які перебували у ворогів 8 місяців

Двох українських військових визволив з полону полтавський правозахисник Василь Ковальчук. Хлопці перебували у неволі ворогів цілих вісім місяців. Один, Ігор Ковальчук з Івано-Франківської області служить у 93-й механізованій бригаді, інший же Євген Олійник з Дніпропетровська, проходить службу в 51-ї бригади. Хлопці потрапили в полон 26 серпня 2014 року під час виходу з «Іловайського котла». Військові прибули до Полтави рано вранці вчора, 29 квітня. В основному в полоні хлопці займалися тим, що розбирали зруйновані будинки на вулицях у Сніжному, а потім у Комсомольську Старобешівського району.

«Мені надійшла вказівка доставити їх в СБУ, де їм зададуть певний ряд питань. По-перше, їм потрібно поновити документи, щоб хлопці мали хоча б якийсь статус. Їм потрібно поробити довідки, купити квитки й відправитися додому. Це поки що на перших порах», - пояснив Василь Ковальчук.

За словами полтавського правозахисника, цих двох українських полонених обміняли. Сам обмін був простим. Єдиною перепоною було те, що він хлопців не знав у обличчя.

«Мама Ігоря мені повідомила одну річ, на яку міг відповісти тільки він сам. Ігор справився, відповів правильно, тому я без сумніву його забрав, а разом з ним і його товариша по службі», - згадує Ковальчук.

Як розповів правозахисник, найжахливішим є те, що в справи втручається Медвечук, який в принципі нічого не робить, а тільки заважає іншим результативно займатися обміном. За вказівкою Медвечука на блокпосту у Слов’янську правозахисника з визволеними полоненими протримали три години.

Коментарі