•  

Важка промисловість Полтавщини збільшує масштабне скорочення робочих

770
Важка промисловість Полтавщини збільшує масштабне скорочення робочих

Кременчуцький сталеливарний завод оголосив про звільнення понад 2,5 тисячі своїх працівників. За 7 місяців підприємство лишилось 88% своїх працівників.

Раніше 1 липня цього року під скорочення на цьому підприємстві вже потрапили 1300 співробітників. Нова хвиля звільнень ,під яку потраплять 2554 людей, завершиться 13 січня 2015 року. Працівники підприємства уже кілька місяців перебувають у вимушених відпустках через простоювання виробництва.

Мерія Кременчука повідомила, що підприємство не погоджувало скорочення з містом або виконавчою обласною владою. Також керівництво заводу не узгоджувало звільнення і його умови з місцевою профспілкою.

Перший заступник міського голови Віктор Калашник повідомив, що з цього питання запланована нарада з керівництвом заводу, щоби визначитися з подальшою перспективою для робочих, але «сподіватися на те, що ситуація зміниться швидко – не доводиться. Це пов’язано з взаємовідносинами з Російською Федерацією».

На думку можновладця підприємство, як і за першої хвилі звільнень, має взяти участь у вирішенні питань «куди дівати робочих, забезпечення соціального захисту і супроводження».

В профспілковому комітеті вважають скорочення незаконним та заявляють, що воно призведе до остаточного руйнування підприємства. Зараз на сталеливарному заводі працюють 3,5 тисячі людей, відповідно після скорочення лишиться близько однієї тисячі – 30 процентів, або 12% якщо порівнювати з кількістю на початку літа. Голова профкому КСЛЗ Олександр Шишкін повідомив, що спілка ухвалила відповідну постанову і планує «низку заходів аж до акцій протесаного характеру».

Раніше голова Полтавської облдержадміністрації Віктор Бугайчук заявляв, що промисловість регіону скорочує виробництва через торгову війну Росії, в наслідок чого зменшуються доходи області.

Коментарі