•  

Вчорашня сесія обласної ради продемонструвала нездатність і небажання влади чути людей

9900
Вчорашня сесія обласної ради продемонструвала нездатність і небажання влади чути людей


Вчора, 3 червня, в стінах ОДА пройшла 29 сесія обласної ради, яка чітко дала усвідомити одне – керівна структура Полтавської області не в силах проводити якісні реформи для покращення рівня життя людей.

Основним і найбільш болючим питанням на порядку денному була адміністративна-територіальна реформа, яка проводиться, без перебільшення, насильно, не чуючи думку громади та простих селян. Сьогоднішня спроба «реформування» територій громад Полтавської області, у сьогоднішньому її вигляді, більше схожа на колективізацію 20-30 років минулого століття, яка стала одним з чинником Голодомору 32-33 років в Україні.

Основною проблемою на сесії стало жваве обговорення цього питання, яке затягнулось на понад 4 години. 4 години повних цинічної брехні та бажання протягнути рішення всупереч волі громади, яка була присутня в залі та виказувала різку та однозначну тезу – думку громади влада чути не хочу.

Обговорення розпочалось з виступу Ірини Балибіной, що головує Офісом реформ Полтавської області. Перша цинічна брехня, яку присутні зустріли вигуками «Ганьба» звучала так, що план реформування території громад був обговорений на усіх рівнях, навіть залучили понад кілька сотень активістів. Хто це були і що це за активісти невідомо, напевно мова йшла про кишенькових активістів на кшталт Голуба чи йому подібних.

Основна думка про ДОБРОВІЛЬНЕ об'єднання вочевидь не цікавить ні Ворону, ні Головка, ні будь-кого з їх оточення. Вони раз від разу твердять, що реформа повинна бути прийнята і вона повинна бути добровільна і все це на фоні того, як вони демонстративно ігнорують думки окремих громад, які не бажають укрупнюватись і ділити свої функції та кошти з іншими громадами. Знайти компроміс чи вирішення проблеми ніхто не бажає, а тим більше прислухатись до бажання громади.

Представники Пирятинського району, Семенівського, Яреськи, Оржиці, Решетилівки та низки інших громад виступають категорично проти об'єднання, але їх пропозиції при складанні плану територіальних громад не враховують. Де в цьому випадку принцип добровільності, що був закладений в основу реформи – невідомо.

Постійно лунає думка, що об'єднання громад дозволить скоротити кошти на утримання управлінських органів на місцях, але як зазначив Ворона, то замість одних органів на місцях з'являться нові, але з тими ж функціями і тому виникає резонне питання – а де ж економія?

Зрештою 4-х годинне обговорення закінчилось абсолютно нічим, перспективний план об’єднання громад територій Полтавської області було прийнято відправити на доопрацювання у громади і зібратись наступного тижня для на ще одне засідання.

Не дивлячись на відсутній результат подібна «робота» обласної ради свідчить про її неспроможність у прийнятті дійсно важливих рішень. Адже поділити нафтогазові родовища без урахування думки громади то одне, а почути і дослухатись до людей – зовсім інше.

В чому була необхідність ставити абсолютно сирий, недоопрацьований і незаконний проект на голосування незрозуміло. Так само як незрозуміло чому добровільне об'єднання відбувається насильно за допомогою тиску через очільників області. Але очевидно, що подібні дії є ніщо інше, як демонстративна дискредитації правлячої верхівки області.

Але зрозуміло одне - люди не вірять ні державі, ні її представникам в Полтавській області.

Олександр Сергєєв

Коментарі