•  

Версія силовиків: в Апеляційному суді обшук відбувався легально, хоча "Дело даже не рассматриволось"

1320
Версія силовиків: в Апеляційному суді обшук відбувався легально, хоча "Дело даже не рассматриволось"

Резонансними обшуками в будівлі Апеляційного суду Києва займалися співробітники Генеральної прокуратури та Служби безпеки України. Про це сьогодні, 22 червня, на спільному брифінгу в.о. глави СБУ Василя Грицака і генерального прокурора Віктора Шокіна заявив останній.

За словами генпрокурора, він має намір просити парламент про позбавлення суддівської недоторканності голови Апеляційного суду Антона Чернушенка.

"Завтра я внесу представление в ВР с целью снятия судейской неприкосновенности с Чернушенко, его задержания и ареста", - заявив Шокін.

За його словами, у Чернушенко вилучено 6500 доларів, близько 30 тисяч гривень, ключі від 5 машин, зареєстрованих на його родичів, картки на паливо (на 14 тонн). Шокін зазначив, що голова Апеляційного суду відмовляється давати свідчення про походження вилучених у нього коштів і цінностей.

Як заявив в.о. глави СБУ Василь Грицак, його відомство проводить перевірки втручання в електронні системи автоматичного розподілу справ між суддями в судах.

На брифінгу були продемонстровані смски, які приходили голові Апеляційного суду Антона Чернушенка від одного з його родичів, який виступав організатором розподілу справ між суддями інстанції в ручному режимі.

За словами Грицака, більшість судових інстанцій мають єдине програмне забезпечення автоматизованої системи, однак, "тільки Апеляційний суд міста Києва розробив свою систему за допомогою компанії Softline, а також кілька співробітників компанії були реалізовані для роботи з цим програмним забезпеченням".

Після чого журналістам було продемонстровано ролик, де показано вилучення грошових коштів, серверів та комп'ютерного обладнання з базою автоматизованої системи документообігу в стиснутому і змонтованому вигляді.

Шокін прокоментував ролик таким чином: «Во-первых, вы видели, как принимается постановление о проведении обыска. Человек не ждал обыска – безусловно, не ждал. Во-вторых, вам показали крупным планом решение суда от 19 июня, и обыск был 19 июня. Еще это дело по сути вообще не рассматривалось… а решение уже было готово до рассмотрения его по сути. Дальше вы видели, как глава суда, господин Чернушенко, прятал деньги в мантию».

За заявою генпрокурора України, в мантії Чернушенко "сховайся" 6500 доларів США. Після зйомки Чернушенко виклав ці гроші на стіл, до виявленого, - а там, крім описаних грошей на комплексний обід для судді, лежали документи на 5 автомобілів, зареєстрованих на його найближчих родичів, і на 14,5 тонн пального.

Чернушенко не хоче виходити з будівлі Апеляційного суду. «Він знаходиться в будівлі суду. Він їсть, п'є і каже - не піду звідси »- заявив Шокін.

Останній Бастіон

Коментарі