•  

Віце-консул Польщі відкрив меморіальну дошку фотографу в Полтаві

660
Віце-консул Польщі відкрив меморіальну дошку фотографу в Полтаві

Пам’ятку фотографу польського походження Йосипу Хмелевському відкрили у Полтаві. Відтепер меморіал фотохудожнику розташований на стіні будинку, у якому раніше жив митець (вул. Соборності, 20).

Відкрив меморіал разом з громадськими активістами та першими особами Полтави польський віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у Харкові Януш Яблонський. Дипломат зазначив, що така подія є важливою для українсько-польських стосунків.

– Дошка, яку ми відкрили сьогодні, свідчить про певний рівень дружніх стосунків поляків та українців. Дуже радий та гордий з того, що поляки багато чого гарного зробили для вашого народу – резюмував Януш Яблонський.

Фотограф Йосип Хмелевський за своє життя був учасником 20-ти міжнародних фотовиставок. Фотографував велику групу діячів культури Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника, Олену Пчілку, Лесю Українку, Гната Хоткевича, що приїздили в Полтаву 1903 року на відкриття пам’ятника письменнику Іванові Котляревському. Хмелевський переїхав до Полтави разом зі своєю дружиною, з якою познайомився рік д того в Санкт-Петербурзі. У Полтаві жив з 1875-го до смерті в 1924 році.

Коментарі