•  

Відеогід про традиційний жіночий одяг Полтавщини випустив музей Гончара

1320
Відеогід про традиційний жіночий одяг Полтавщини випустив музей Гончара

Відеоекскурс в історію традиційного вбрання полтавок та майстер-клас з його одягання переносе музейну експозицію на YouTube.

«Оцифровка» експонатів разом з розповіддю гіда-знавця на переконання музейників – крок до популяризації вітчизняної традиційної культури, та просто зробить музей доступнішим. Ролик, до прикладу, може стати в нагоді полтавкам, які захочуть приміряти на себе одяг з прабабусіних скринь чи додати автентичних елементів власному вигляду.

Задля перенесення своєї колекції на «Ютьюб» у вбрання-експонати музейники одягли модель, нею виступила одна зі співробітниць. У ролі гіда-коментатора – заступник генерального директора Музею Івана Гончара Юрій Мельничук – майстер з вишиванки.

Основні елементи вбрання жінок Полтавщини, розповідають у своєму ролику працівники закладу, це – сорочка, плахта, запаска, пояс, керсетка, вінок, прикраси – намисто, дукач, сережки; взуття – черевики сап’янці – все автентичне. У відео музейники також показують, як усе правильно на себе одягти і припасувати.

Самі автори називають свій твір «видивоекскурс».

Коментарі