•  

Видобуток української нафти і газу на нових родовищах опинився заблокованим Полтавською областю

1870
Видобуток української нафти і газу на нових родовищах опинився заблокованим Полтавською областю

Влада Полтавської області заблокувала видобуток нафти і газу на нових родовищах, вимагаючи грошей з Києва.Полтавська область – ключова у видобутку власних копальних вуглеводнів Україною: її частка в загальнодержавному балансі близько 40%.

Розробка нової дюжини уже повністю підготовлених родовищ нафти і газу в Полтавській області повинна була перейти з розвідувально-випробувальної фази в повноцінну, промисловими обсягами, вчора.

Запуск відклали депутати Полтавської обласної ради – без їх дозволу згідно закону це неможливо.

На своїй сесії місцеві обранці влаштували демарш проти вже багато років діючих в Україні правил – і провалили один за одним всі проекти постанов, проголосувавши «проти».

Місцева влада вимагає віддавати їй частину коштів від аукціонів на площини, тоді як зараз всі вони спрямовуються до держбюджету.

Схема допомоги територіям від великих промислових підприємств, які користуються їхніми ресурсами проте існує – це соціальна угода, коли бізнес зобов’язується виділити певні кошти на соціальні проекти – дороги, лікарні тощо.

Але в Полтавській області, кажуть депутати, вже втомилися від обманів – бізнесмени обіцянки підписують, але потім за різними причинами гроші не виділяють роками, продовжуючи користуватися надрами – адже заборонити це вже не можна. Так зависли мільйони гривень.

До заблокованих дозволів полтавські депутати доклали свої пропозиції і направили їх в кабмін, адміністрацію президента і парламент.

«Ті аукціони, які проводить держава по реалізації спеціальних дозволів на видобуток корисних копалин проходять непрозоро… Представники громад, де будуть видобуватися корисні копалини, участі в аукціонах не беруть, не знають які зобов’язання на себе бере переможець аукціону. Гроші від аукціону на 100% йдуть до держбюджету, а підприємство, яке купує ліцензію, нікому ні за що не винне — купило квиток на потяг і їде. Ми вимагаємо змінити положення про проведення аукціонів і направити частину коштів у бюджети розвитку місцевих рад. Це позиція усього депутатського корпуса. Київ знає про це, тож нехай вивчають, змінюють положення.» - прокоментував демарш депутат обласної ради та голова депутатської комісії з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр Олександр Залужний.

Старі родовища наразі продовжать працювати, їх скасувати депутати не можуть.

Коментарі