•  

Війна посадовців проти Новогалещинської біофабрики. Державне підприємство хочуть знищити

2750
Війна посадовців проти Новогалещинської біофабрики. Державне підприємство хочуть знищити

Державне підприємство «Державна Новогалещинська біологічна фабрика» (надалі-ДП «Новогалещинська біофабрика») є правонаступником Державної Галещинської біофабрики (утворене шляхом виділу у 1999 році).

Державній Галещинській біологічній фабриці були видані два Державних акта на право постійного користування землею :

- Державний акт на право постійного користування землею I-ПЛ № 001918 виданий Новогалещинською селищною радою народних депутатів Козельщинського району Полтавської області, площею 273,19 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, відповідно до рішення Новогалещинської селищної ради народних депутатів 4 сесії 23 скликання від 25 березня 1999 року. Акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за №79.

- Державний акт на право постійного користування землею I-ПЛ № 001938 виданий Солоницькою сільською радою народних депутатів Козельщинського району Полтавської області площею 331,2 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, відповідно до рішення Солоницької сільської ради народних депутатів 3 сесії 21 скликання від 25 грудня 1998 року №9. Акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за №80.

Згідно Наказу Агентства з питань банкрутства № 4 від 22.01.1999 року, з метою збереження виробничих потужностей по випуску біологічної продукції та збереження кадрового потенціалу в ході реорганізації на базі Державної Галещинської біологічної фабрики була створена Новогалещинська біологічна фабрика.

В зв’язку з проведенням реорганізації Державної Галещинської біофабрики рішенням Солоницької сільської ради від 25.03.1999 року ІV сесії 23-го скликання між Галещинською і Новогалещинською біофабриками було розподілено земельні ділянки відповідно площею:

  1. між Галещинською і Новогалещинською біофабриками в межах Новогалещинської селищної ради відповідно 273,19 га Галещинська біофабрика і 15,82 Новогалещинська біологічна фабрика.
  2. між Галещинською і Новогалещинською біофабриками в межах Солоницької сільської ради відповідно 32 га Галещинська біофабрика та 300,5 га Новогалещинська біофабрика.(збірний кадастровий план і експлікація відведених земель по ф.6-зем.додаток № 6).

На підставі рішення Солоницької сільської ради від 25.03.1999 року ІV сесії 23-го скликання був затверджений розподільчий баланс на 01.04.1999 року Головою Агентства з питань банкрутства 25.05.1999 року, що подано в агентство з питань банкутства.Розподіл земель відбувся фактично зразу і Державна Новогалещинська біофабрика розпочала використовувати землю і декларували і сплачувати податки.

Одночасно з січня 2000 року підприємство ДП «Новогалещинська біофабрика» почало оформляти документи на право постійного користування землею 15,82 в межах Новогалещинської селищної ради та площею 300,5 га. в межах Солоницької сільської ради.

Відповідно до розпорядження Козельщинської РДА від 14 листопада 2003 року № 649 Товариству надано дозвіл на виготовлення технічної документації зі складання Державних актів на право постійного користування землею на території Новогалещінської селищної ради та Солоницької сільської ради Козельщінського району Полтавської області.

Розпорядженням Козельщанської РДА від 02 грудня 2003 року № 649 затверджено технічну документацію зі складання державних актів на право постійного користування землею . ДП «Новогалещинська біофабрика».

Висновком від 23.03.2004 року Козельщінський районний відділ земельних ресурсів надав згоду ДП «Новогалещинська біофабрика» на виготовлення державних актів на право постійного користування

Проте, ДП «Новогалещинська біофабрика»тривалий час отримувало від місцевого Держкомзему необґрунтовану відмову у видачі державних актів на право постійного користування земельною ділянкою 15,82 га,що знаходиться в межах Новогалещинської селищної ради та земельної ділянки площею 300,5 га, що знаходиться в межах Солоницької сільської ради, що призвело до тривалого вирішення спору у судах різних інстанцій.

У грудні 2011 року були отримані акти на земельну ділянку 15,82 га, що знаходиться в межах Новогалещинської селищної ради. Акти на та земельну ділянку 300,5 га, що знаходиться в межах Солоницької сільської ради, ДП «Новогалещинська біофабрика» так і не отримала , не зважаючи на те, що Полтавським науково-дослідним та проектним інститутом землеустрою 23.09.2011 року проведено сканування технічної документації ДП «Новогалещинська біофабрика»,виготовлений XML файл і 23.09.2011 року технічна документація,реєстраційні картки 7 комплектів (інвентарний №187(1) від 31.03.2004 року,реєстраційні номери АПП№008851-008856 на землю 15,82 га ,№008991 на землю 300,5 га , XML файл передано до відділу Держкомзему у Козельщинському районі. Документи і файли отримала особисто під підпис начальник відділу Дробаха Т.М..

Обмінний XML файл прийнято Полтавською регіональною філією Державного підприємства «Цент державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах 23.08.2005 року №Кз-е\1178 особисто Стеблівською.

Ще у 2013 році ми бачили свої земельні ділянки у електронній кадастровій карті в інтернеті.

У кінці 2013 року земельні ділянки ДП «Новогалещинська біофабрика» зникають з кадастрової карти і ми не знаходимо їх і навіть немає тих земельних ділянок на 15,82 га, на які вже видані акти.

Таким чином, Товариство до 2015 року було позбавлене можливості завершити процес оформлення державного акту на право постійного користування життєво важливої для себе земельної ділянки площею 300,5 га.

Увесь час після розподілу земельних ділянок між Державною Галещинською біофабрикою та ДП “Державна Новогалещинська біологічна фабрика” в 1999 році та затвердження проекту відведення земельної ділянки в 2003 році Товариство користувалося земельною ділянкою добросовісно, з відома та дозволу розпорядника земельної ділянки – Козельщинської районної державної адміністрації, у відповідності з наказом Голови Агентства з питань банкрутства та рішенням сільської ради про розподіл земель, а також згідно підписаного Державною Галещинською біофабрикою порядку розподілу земель і добросовісно декларувало і сплачувало податки.

19 грудня 2012 року Полтавським окружним адміністративним судом по справі 2а-1670\7603\12 адміністративний позов ДП «Новогалещинська біофабрика» до Козельщинської РДА.Прокуратури Козельщинського району Полтавської області,відділу Держземагентства у Козельщинському районі Полтавської області про скасування розпорядження голови Козельщинської районної державної адміністрації від 01.11.2012 року №461 щодо скасування розпорядженьвід 14 листопада 2003 року № 602 “Про надання дозволу на виготовлення технічної документації зі складання Державних актів на право постійного користування землею з інвентаризацією земель державній Новогалещинській біологічній фабриці на території Новогалещинської селищної та Солоницької сільської ради Козельщинського району Полтавської області” та від 2 грудня 2003 року № 649 “Про видачу державних актів на право постійного користування землею з інвентаризацією земель та уточненням передачі земельних ділянок Державній Новогалещинській біологічній фабриці на території Новогалещинської селищної та Солоницької сільської рад Козельщинського району Полтавської області” задоволено.

Визнані протиправними дії голови Козельщинської районної державної адміністрації,.Прокуратури Козельщинського району Полтавської області, відділу Держземагентства у Козельщинському районі Полтавської області .

Поки тривав судовий розгляд справи у суді, Голова Полтавської обласної державної адміністрації своїм Розпорядженням від 19.04.2013 року за № 184 скасував розпорядження голови Козельщинської районної державної адміністраціївід 14 листопада 2003 року № 602 “Про надання дозволу на виготовлення технічної документації зі складання Державних актів на право постійного користування землею з інвентаризацією земель державній Новогалещинській біологічній фабриці на території Новогалещинської селищної та Солоницької сільської ради Козельщинського району Полтавської області” та від 2 грудня 2003 року № 649 “Про видачу державних актів на право постійного користування землею з інвентаризацією земель та уточненням передачі земельних ділянок Державній Новогалещинській біологічній фабриці на території Новогалещинської селищної та Солоницької сільської рад Козельщинського району Полтавської області”.

11 березня 2015 року Вищий адміністративний суд України своєю Ухвалою по справі № 816\5373\13-а, підтвердив право ДП «Новогалещинська біофабрика» на право постійного користування земельною ділянкою, що знаходиться в межах Солоницької сільської ради площею 300,5 га.

17 травня 2015 року, на полі 300,5 га Державного Підприємства «Новогалещинська біофабрика», розпочалися посівні роботи з посіву кукурудзи і працювала сільськогосподарська техніка .

О 20-00 годині вечора на полі з`явився Голова Козельщинської районної державної адміністрації Перепелиця Олександр Олексійович, разом із невстановленими особами, не маючи жодного документу, що зазначена земельна ділянка перебуває у користуванні іншої особи, почав заважати роботі техніки і заставив її покинути поле.

Голова Козельщинської районної державної адміністрації Перепелиця Олександр Олексійович наніс тілесні пошкодження голові фермерського господарства Бабенко Івану Даниловичу, який керував роботами згідно договорів з Державною Новогалещинською біофабрикою.

Заступник директора фермерського господарства Тригуб О.В. неодноразово викликав на поле наряд міліції по телефону 05342 3-12-93, але наряд міліції на виклик так і не приїхав.

Свідками даної подій стали працівники фермерського господарства, що працювали в цей день на полі та які можуть надати пояснення протиправної поведінки голови Козельщинської районної державної адміністрації Перепелиці Олександра Олексійовича.

Своїми протиправними діями голова Козельщинської районної державної адміністрації Перепелиця О.О., разом із невстановленими особами, зірвав посівні роботи Державної Новогалещинської біофабрики, продовжує заважати біофабриці виконувати роботу, чим наніс та продовжує наносити мільйонні збитки Державі.

Кошторис збитків готується та буде наданий на підтвердження заяви.

Крім того, встановлено, що Державна Галещинська біофабрика в 2002 році незаконно, без дозволу Міністерства аграрної політики України, згідно незаконного рішення Новогалещинської селищної ради № 264 від 24.07.2002 року здала землі в межах Новогалещинської селищної ради -209,6 га і в межах Солоницької сільської ради – 32,0 га в оренду в ОСББ «Світанок» на підставі заяви голови ОСББ О.Богомаза . Одночасно згідно розпорядження голови Козельщинської районної державної адміністрації №265 від 24.07.2015 року припиняється користування земельними ділянками 209,6 та 32,0 га Галещинською державною біофабрикою. Після цього Державна Галещинська біофабрика у 2003-2004 роках розпочала процедуру банкрутства, маючи на балансі сільськогосподарську техніку для проведення робіт.Таким чином ,Козельщинська РДА своїми діями привела до банкрутства державного підприємства а землю віддали спочатку в оренду фермерам а зараз – у приватну власність.

Більше того, 18 травня 2015 року нам стало відомо про те, що арбітражний керуючий Державної Галещинської біофабрики Терещенко О.В. незаконно своєю заявою відмовився від землі ніби-то Державної Галещинської біофабрики (землю вони сдали у 2002 році) а фактично припинив користування землею Державною Новогалещинською біофабрикою і розпорядився нею в перевагу СФГ «Ярмо». Відмова від права постійного користування землею Державної Новогалещиської біофабрики зроблена не зважаючи на попередження його Державною ветеринарною та фітосанітарною службою про призупинення скоєння злочину і не зважаючи на суди,які продовжуються і до наступного часу.

Крім того,ми знайшли лист від 07.05.2014 року №01-14\110 арбітражного керуючого Терещенка до Державної ветеринарної служби, в якому він просить дозволити сдати земельну ділянку 331.2га ,яка ніби-то «значиться згідно Державного акту на землю 1-ПЛ №001918 і зареєстрований в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за №80 від 26.03.2002 року»

-ФАКТИЧНО

-Державний акт на право постійного користування землею I-ПЛ № 001918 виданий Новогалещинською селищною радою народних депутатів Козельщинського району Полтавської області, площею 273,19 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, відповідно до рішення Новогалещинської селищної ради народних депутатів 4 сесії 23 скликання від 25 березня 1999 року. Акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за №79.

-Державний акт на право постійного користування землею I-ПЛ № 001938 виданий Солоницькою сільською радою народних депутатів Козельщинського району Полтавської області площею 331,2 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, відповідно до рішення

Солоницької сільської ради народних депутатів 3 сесії 21 скликання від 25 грудня 1998 року №9. Акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за №80.

ТАК ЩО ЗДАЄ ТЕРЕЩЕНКО на підставі листа від 18.06.2014 року?????

АЛЕ…..Наказ ГУ ДЗА у Полтавській області №2186 СГ від 12.08.2014 року

«Про припинення права користування земельною ділянкою331,2 га Галещинської Державної біофабрики» діє до наступного часу.

На підставі заяви про припинення користування землею арбітражного керуючого Державною Галещинською біофабрикою Терещенко О.В.,перший заступник керівника Головного управління Державного агентства земельних ресурсів у Полтавській області Шарий Г.І. видає злочинний наказ №2186 від 12.08.2014 року про припинення користування земельной ділянкой фактично відібрав її у Державної Новогалещинської біофабрики а керівник Ярослав Сколот передав земельну ділянку, про яку йде мова, фермеру з Черкаської області Підгорному А.В. згідно наказу № 764-сг від 03.03.2015 року.

В квітні 2015 року Новий керівник Головного управління Державного агентства земельних ресурсів у Полтавській області Кухаров К.В. передає цю ж землю Державної Новогалещинської біофабрики Коваленко О.А. на підставі наказу №1509-СГ від 23.04.2015 року.

Державній Новогалещинській біофабриці вдалося посіяти кукурудзу лише на 27 га з наявних 300,5 га. Зараз на 27 га виросла кукурудза під 2 метри висотою, а на останній площі виріс бур`ян під 2 метри висотою. Орієнтовний збиток Державі тільки за 2015 рік складає 1млн 470тис.грн (один мільйон чотириста сімдесят тисяч тисяч гривень )не отриманого доходу.

Козельщинська РДА вже усно попередила керівника біофабрики, що не дасть змоги зібрати урожай кукурудзи а передає землю Коваленко О.А.

В цілому, на даний час з боку різних органів виконавчої влади на Підприємство здійснюється шалений тиск та штучно створюються перешкоди у роботі на цій земельній ділянці (зокрема – головою Козельщинської районної державної адміністрації Перепелицею Олександром Олексійовичем), що зірвав проведення Державною Новогалещинською біофабрикою посівних робіт. Фінансуються ці роботи вже наступною компанією, яка претендує забрати землю «Добробут» (підрозділ холдінгу «Астарта-Київ» ) - директор Олександр Коваленко.

При цьому також активну участь приймали начальник Козельщинського відділення Державного земельного агентства земельних ресурсів у Полтавській області Дробаха Т. та голова Солоницької сільської ради ВІтченко В.О., які сфабриковали «потрібні» документи і надали їх міліції.

Так, земельна ділянка площею 300,5 га, яка знаходиться в межах Солоницької сільської ради Козельщінського району Полтавської області з державного користування переходить у приватне користування. Змінили навіть кадастрові номери.

В діях керівника Головного управління Державного агентства земельних ресурсів у Полтавській області Кухарова К.В., першого заступника керівника Головного управління Державного агентства земельних ресурсів у Полтавській області Шарого Г.І., в. о. начальника Я. Ю. Сколоти Головного управління Держземагенства у Полтавській області, арбітражного керуючого Терещенко О.В., голови Козельщинської районної державної адміністрації Перепелиці О.О.,. в.о. начальника СВ Козельщинської РВ УМВС у Полтавській області Грузіна М.М., гр.. Підгорного А.В., гр. Коваленка А.О., гр.. Сушка С.Ф., гр. Удовіченка, начальника ДЗА у Козельщинському районі ДробахиТ.М,,голови Солоницької сільради Вітченко В.О.. вбачаються ознаки злочину передбачені ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 206, ч. 3 ст. 206-3, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України.

Крім того, в таких діях вище зазначених осіб є корумповані схеми для власного збагачення за рахунок Держави.

Таким чином, необхідно внести заяву про вчинення кримінального правопорушення групою посадових осіб - керівника Головного управління Державного агентства земельних ресурсів у Полтавській області Кухарова К.В. ,першого заступника керівника Головного управління Державного агентства земельних ресурсів у Полтавській області Шарого Г.І., в.о. начальника Головного управління Держземагенства у Полтавській області Сколоти Я.Ю., заступника начальника ДЗА у Козельщинському районі Дробахи Т., арбітражного керуючого Державної Галещинської біофабрики Терещенка О.В., голови Козельщинської районної державної адміністрації Перепелиці О.О., в.о. начальника СВ Козельщинської РВ УМВС у Полтавській області Грузіна М.М., гр.. Підгорного А.В., гр. Коваленка А.О., гр.. Сушка С.Ф., гр. Удовіченка, голови Солоницької сільради Вітченко В.О. відносно кримінального правопорушення відносно ДП «Державна Новогалещинська біологічна фабрика», передбаченого ч.5 ст. 191, ч. 3 ст. 206,ст.219, ч. 3 ст. 206-3, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Згідно ч. 1, 2 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Відповідно до ч. 4 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов’язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Згідно п. 5, ч.1 ст. 3 КПК України, досудове розслідування - стадія кримінального провадження, яка починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і закінчується закриттям кримінального провадження або направленням до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Тобто, питання щодо наявності або відсутності в діях - керівника Головного управління Державного агентства земельних ресурсів у Полтавській області Кухарова К.В. ,першого заступника керівника Головного управління Державного агентства земельних ресурсів у Полтавській області Шарого Г.І., в. о. начальника Я. Ю. Сколоти Головного управління Держземагенства у Полтавській області, начальника ДЗА у Козельщинському районі Дробахи Т.М., арбітражного керуючого Терещенко О.В., голови Козельщинської районної державної адміністрації Перепелиці О.О., в.о. начальника СВ Козельщинської РВ УМВС у Полтавській області Грузіна М.М., гр. Підгорного А.В., гр. Коваленка А.О., гр.. Сушка С.Ф., гр. Удовіченка,. голови Солоницької сільради Вітченко В.О. та інших осіб, ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191, cт 219 ,ч. 3 ст. 206, ч. 3 ст. 206-3, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України, повинно вирішуватись на стадії досудового розслідування, і у разі встановлення даного факту повинно бути оформлено належним процесуальним документом, відповідно до ст. 284 КПК України.

Директор

ДП «Новогалещинська біологічна фабрика» Ю. О. Нестеренко

Коментарі