•  

Військовий експерт: Росія готується до масштабної війни із Заходом

550
Військовий експерт: Росія готується до масштабної війни із Заходом

Американський військовий експерт полковник Девід Шавер впевнений, що Росії готується до масштабної війни із Заходом.

У статті, опублікованій виданням Post Bulletin, полковник пише:

- У минулому, ми і Ради СРСР знали про стратегію взаємного гарантованого знищення, яка повинна утримувати обидві сторони від використання тактичної ядерної зброї, поки одна зі сторін не програє і буде змушена зробити це.

Так ось, сьогодні Росія намагається повернути нас назад в умови холодної війни, коли загроза нападу з її боку на слабкого союзника НАТО або декількох союзників призведе до можливого ядерного протистояння.

З березня 2014 з березня 2015 було зафіксовано 39 військових провокацій з боку збройних сил Росії. З тих пір російські провели масштабні військові маневри в Арктиці в березні (80 тисяч військовослужбовців і сотні бойових літаків); несподівані навчання в Чорному морі (12 тисяч військовослужбовців, 250 бойових літаків); військові навчання біля кордонів Росії з країнами членами НАТО; і вчення на півночі Росії за участю 33 тисяч осіб і всього складу Балтійського флоту з використанням більш як 50 кораблів.

Ці останні маневри, згідно з нещодавнім дослідженням Центру європейської політики на тему «Безпека регіону Балтійського моря: Грядущий Шторм», були репетицією вторгнення до Норвегії, Фінляндії, Швеції та Данії. При цьому дві з цих країн - Фінляндія і Швеція - навіть не є членами НАТО.

Російські військові відпрацьовували захоплення островів, схожих з тими, які лежать поруч з цими чотирма країнами, що дозволило б Росії контролювати морські комунікації з Балтійського моря і не допустити доставку сил підкріплення для захисту членів НАТО - Латвії, Литви та Естонії від окупації.

Як пише Девід Блер в Daily Telegraph, на додачу до цих звичайних військових маневрів, «Кремль готовий застосувати ядерну зброю. Торік російські літаки імітували нанесення ядерного удару по датському острову Борнхольм».

Це велика різниця зі стратегією гарантованого взаємного знищення часів холодної війни. Я думаю, що це нова військова стратегія Росії, яку можна назвати «Спочатку ядерний удар».

При виявленій в наших ядерних силах відсутності дисципліни, а також необхідності в агресивній програмі їх модернізації та неможливості проведення випробувань в умовах Договору про заборону ядерних випробувань, ми швидко рухаємося в незвідані області, що зачіпають нашу здатність перемогти всіх потенційних ворогів.

настав час зібратися з духом і підняти фінансування оборони до рівня, необхідного для зміцнення безпеки і підтримання мощі в умовах постійно зростаючих загроз (російської загрози), - підсумовує в свій статті військовий експерт полковник Девід Шавер.

Коментарі