•  

Виробників можуть зобов’язати самостійно переробляти тару

550
Виробників можуть зобов’язати самостійно переробляти тару

Українських виробників можуть зобов’язати самостійно утилізувати і переробляти відходи упаковки. Таку пропозицію внесла група народних депутатів Верховної Ради. Текст відповідного законопроекту «Про упаковку і відходи упаковки» опубліковано на сайті Верховної Ради.

Про це повідомив УНІАН.

«Законопроект зобов'язує виробників забезпечувати переробку і утилізацію відходів упаковки або безпосередньо, або шляхом передачі цих обов'язків уповноваженій компанії з утилізації. При цьому виробники будуть зобов'язані забезпечити здійснення роздільного збору відходів, прийом відходів від споживача, а також обладнання санкціонованих місць засобами для їх роздільного збору» - поінформував УНІАН.

Відповідно до опублікованого законопроекту, в перший рік утилізації підлягатиме не менше 22%, а в п'ятий рік - мінімум 56% паперових і картонних упаковок. Так само потрібно буде переробити мінімум 22% і 57% скляної та 8% і 22% пластмасової тари відповідно у перший і п’ятий рік утилізації.

За повідомленням УНІАН, закон також зобов'яже виробників звітувати перед уповноваженими державними органами про виконання норм утилізації.

Крім того, законом передбачена можливість створення неприбуткової уповноваженої компанії з утилізації, яка створюється самими виробниками упаковки і акредитується відповідальними державними органами. Компанія має виконувати обов'язки з утилізації упаковки своїх учасників-засновників.

За інформацією УНІАН, в Україні на сьогоднішній день показник утилізації упаковки не перевищує 4%. У цей же час діюча в ЄС система розширеної відповідальності виробника забезпечує утилізацію до 60% таких відходів.

Можливо, впровадження такої системи допомогло б і українським містам зменшити кількість сміття на вулицях та зупинити розростання сміттєзвалищ з катастрофічними наслідками для екології.

Коментарі