•  

Високе мистецтво в Полтаві. Частина 1. «Місце сили»

1550
Високе мистецтво в Полтаві. Частина 1. «Місце сили»

6 березня в театрі імені М. Гоголя відбувся масштабний проект Ігоря Силіна (Калінаукаса) та Ольги Ткаченко разом із секстетом «Голос вогню». Усесвітньо відомий дует співаків Duozikr презентував концерт «Місце сили». Вокальні імпровізації Ігоря та Ольги вже підкорили європейську, азійську й американську публіку, і ось тепер дует знайшов час, аби представити свою програму українській публіці. Недарма організатори обрали для цього саме культурну столицю України – місто Полтаву. Про велику увагу до заходу показує те, що до початку виступу вільних місць уже майже не залишилося.


Duozikr із «Голосом вогню» показав глядачам широкі можливості хорового співу з мантровими вокальними техніками, камерним і горловим співом, що дозволяло аудиторії наблизитися до стану медитації. Багато слухачів заплющували очі, щоби краще відчувати музичний потік, який, здавалося, сприймаєш душею, а не на слух. Це не дивно, адже дуету Ігоря та Ольги на двох вдається охоплювати діапазон у вісім октав, а шість хористів позаду роблять незрівнянно багате звукове тло, яке можна порівняти хіба що з церковним хором.

«Останньому Бастіону» вдалося взяти інтерв’ю у пані Вергілії Калінаускіене, котра безпосередньо причетна до організації концерту:

ОБ: Доброго вечора, пані Вергіліє. Чому для свого концерту Duozikr обрав саме Полтаву, а не, наприклад, одне з міст мільйонників?

ВК: Доброго вечора. Знаєте, виставки відбуваються там, де є події. Полтава – саме таке місто. Також це місто сильне духовно, у ньому гарна публіка.

ОБ: Проект має назву «Місце сили», що ця назва значить, як ви її пояснюєте?

ВК: Я думаю, «Місце сили» нам потрібно сприймати душею, шукати це місце в самому собі, спробувати знайти його в собі як духовну опору, яка, можливо, зараз є найбільш необхідною для кожного. В екстремальних ситуаціях людина завжди спиралася на своє внутрішнє, духовне місце сили. Мені здається, зараз, як ніколи, важливо, щоб людина знайшла таке місце, спиралася на нього. Не на зовнішні обставини, а саме на внутрішню силу. Про це нам нагадує Zikr.

ОБ: У галереї мистецтв відбулась також виставка Ігоря Калінаукаса - авторська ремінісценція на відомий твір, картину-шедевр Леонардо да Вінчі. 

ВК: Знаю, «Таємна вечеря», я бачила ці полотна, оскільки брала участь у підготуванні виставки-показу в Мілані. «Таємна вечеря» - це спроба показати нерозривність сучасного й класичного мистецтва. Шедеври, створені в попередніх епохах, зрозумілі людям, які жили тоді. Наша епоха має полотна Ігоря Калінаускаса, який представив свою містерію «Таємної вечері» у формі розмови про ті самі істини, що залишаються непохитними впродовж усього часу. «Таємна вечеря», у якій ми бачимо новий підхід до класичної містерії, але духовний зміст першоджерела не тільки збережений, а й репрезентований у новій, нестандартній і цікавій формі для реципієнта 21 століття.


Полтавська публіка, що прийшла на концерт, гідно оцінила півторагодинний виступ, подарувавши солістам незліченну кількість квітів. Але найкращим визнанням Duozikr була повна зала, що піднялися наприкінці виступу й кілька хвилин безперервно аплодувала.

Сергій Нагорний

Коментарі