•  

Виставка сучасного іконопису "Світло Сина Божого"

1430

Нещодавно створена галерея сучасного мистецтва JUMP (вул. Монастирська, 3)знову дивує своїми проектами. Сьогодні, 3 квітня відкрилася виставка «Світло Сина Божого» від майстерні «Небо на землі» із міста Миколаєва, під керівництва священика Сергія Павелка.


Творчість сімейної іконописної майстерні «Небо на землі» відома як в Україні, так і закордоном. Роботи майстрів були представлені у Швейцарії, Німеччини, Франції, навіть у Японії. Виставка «Світло Сина Божого» є ювілейною – це 40 проект на рахунку іконописців за 11 років плідної творчості.

До експозиції увійшло близько 50 робіт у різноманітних техніках: від традиційної яєчної темпери до гарячої емалі та розписаного мармуру. Ікони, зазначають майстри, це одна з основних святинь християнського світу, є також твором мистецтва і посідає особливе місце в сучасному культурному процесі.

Виставка відкривається напередодні входження Господнього до Єрусалиму та найважливішого свята всіх християн – Великодня. Проте автори робіт зазначають, що Світлому Христовому Воскресінню передує тривалий духовний і тілесний піст – час покаяння, роздумів й очищення.

«Останній Бастіон» поспілкувався з організатором іконописної майстерні, художником та священиком Сергієм Павелком і записав деякі думки митця:

«У житті не буває нічого випадкового – на все воля Божа»;

«Мета мистецтва і саме цієї виставки одна – ось прийде людина сюди, подивиться, згадає про Бога, помолиться – значить наша мета досягнута»;

«Я дуже контролюю себе. Це внутрішній контроль»;

«За моєї молодості, один літній художник сказав мені: якщо ти думаєш про гроші, які заробиш на своїх картинах, пам’ятай, що з цієї хвилини ти не художник»;

«Не нам подобаються ікони, це ми подобаємося іконам»;

«Я роблю те, що відчуваю»;

«Із кожною роботою прощаюся, як із живою»;

«Важко працювати – багато з підопічних просто тікали»;

«Ніколи не коментую свої роботи».

Із іконописцем говорив Сергій Нагорний. 

Автор фото Сергій Нагорний.

Коментарі