•  

Виставку «У пошуках рівноваги» відомого художника Колеснікова відкрили в Полтаві

1431
Виставку «У пошуках рівноваги» відомого художника Колеснікова відкрили в Полтаві

У художньому музеї Полтави відкрили персональну виставку Володимира Колеснікова «У пошуках рівноваги». На виставці представлено близько 30 картин.

Володимир Колесніков посередині з аркушами в руках 

– На мою думку, ця виставка особлива не тільки тому, що вона відкрита напередодні Дня міста. Взагалі, кожна з цих картин – окремий світ, який наповнений власними переживаннями автора. Десь це – утопія, десь це сувора реальність – прокоментувала директор Галереї мистецтв Ольга Курчакова.

За її словами, сам автор картин не зміг з’явитися на виставці, бо його запросили до Китаю, де він буде брати участь у вченій колегії. Доповнили її слова друзі художника, які розповіли, що його роботи відомі далеко за межами України.

– Познайомилася з Володєю в цій галереї, коли він ще молодим допомагав своєму батьку організовувати виставки. Він подорожував до Чорногорії та до Словаччини, але не для туризму – він працював з місцевими талантами. До нього навшпиньки ходили на заняття. Ви не уявляєте ту ауру, яка панувала на його заняттях. Це – неймовірно, зараз і досі у Європі у захваті від його творчості – розповіла полтавська художниця Алла Тимошенко.

Загалом усі присутні мали можливість увібрати шматочок тієї атмосфери, яку художник вкладав у свої картини.

Сам Володимир Колесніков все своє життя працював у багатьох жанрах: експерименти з пластикою й скульптурою, художником-декоратором, виконував монументально-декоративні роботи, монументальний живопис, графіка й станковий живопис. В результаті залишив близько 3000 робіт, в яких відобразились сюрреалістичні пошуки й творчі діалоги з такими майстрами, як Дега, Пікассо, Лактіонов.

Зараз твори художника стали частинами 22 музейних збірок та приватних колекцій у різних частинах світу: Україні, Росії, Швейцарії, Німеччині, Франції, Малайзії, США, Бельгії, Японії тощо.

Найвідомішими виставками робіт Колеснікова стали «Подорож до Японії», «Рух у просторі й часі», «Танець» і виставка графіки у київській галереї мистецтв «Планетарій». Всі ці проекти бачили й мають змогу відчути знову і у Полтаві, куди художник постійно повертався попри успіхи в столиці й численні закордонні поїздки.

Коментарі

  • Кристина Деманча (23 вересня 2016, 00:23)

    очень красиво