•  

Виставку українсько-канадського літературознавця відкрили в Полтаві

330
Виставку українсько-канадського літературознавця відкрили в Полтаві

Виставку, присвячену відомому українсько-канадському літературознавцю Костянтину Біді, презентували в Полтавській обласній бібліотеці імені Івана Котляревського.

У Полтавській обласній бібліотеці імені Котляревського презентували книжково-документальну виставку, що присвячена відомому українсько-канадському літературознавцю, перекладачу, голові Асоціації канадських славістів Костянтину Біді.

Як стверджують організатори виставки, ця ініціатива вперше представлена для полтавців. Це честь вшанувати пам'ять непересічного українця у своєму місті.

– Костянтин Йосипович став тим єднальним містком, що споріднив дві різні країни, які роз'єднані океаном. На сьогоднішній день ми маємо змогу з повною впевненістю стверджувати, що теплі українсько-канадські відносини є чималою заслугою цієї людини, – розповіла модераторка заходу.

Кожен охочий має змогу розглянути та перечитати книги і документи, присвячені визначному діячеві в читальному залі №3.

Довідково:

Костянтин Біда народився 24 вересня 1916 р. у Львові. Вивчав слов'янські літератури, філософію і німецьку філологію у Львівському і Віденському університетах, у 1946–1947 рр. продовжував навчання у Берні.

Працював науковим співробітником Віденського університету. У 1952 р. прибув до Канади, працював лектором, із 1957 р. — професором, головою Департаменту слов'янських студій Оттавського університету.

Помер у 1979 р.

Автор праць з української літератури, порівняльного літературознавства, слов'янської шекспіріани: «Релігійні мотиви в наукових творах Івана Франка» (1956), «На вершинах ідеї і форми» (1958), «Союз Гетьмана Мазепи з Карлом ХІІ» (1959).

Коментарі