•  

«Вісті тижня» Кисельова відкрили філіал на «Полтавщині»

1980
«Вісті тижня» Кисельова відкрили філіал на «Полтавщині»

Журналісти інтернет-видання «Полтавщина» надихнулися прикладом російської пропагандистської програми «Вісті тижня». Полтавський ресурс взяв за взірець подачу перекрученої та неправдивої інформації від Дмитра Кисельова, ведучого «Вістей».

Так учора на прес-конференції щодо встановлення пам’ятника гетьману Мазепі в Полтаві обговорювалося питання використаних коштів. «Останній Бастіон» згадав про 600 тис. грн., пожертвуваних Олегом Семінським, головою «Нафтогазвидобування» на пам’ятник.

Микола Кульчинський, ініціатор зібрання грошей, зазначив на це:

Більше того, коли пишуть, що 600 тисяч хтось приніс і дав на пам’ятник, Геннадій це пише (Геннадій Сікалов, громадський діяч, головний редактор видання «Останній Бастіон» - ОБ) на сайті «Бастіону» , то мені 600 тисяч ніхто не давав.По перерахунку вони не надходили. Я не знаю, що це за гроші.

Мова йшла про суму Олега Семінського, яку той дав на спорудження пам’ятника готівкою. Згодом Микола Кульчинський згадав про 600 тис. Семінського:

Може, він (Олег Семінський – ОБ) оплатив постамент. Його вартість 620 тис. грн. Але не тільки він платив за постамент. Ми теж платили, - зазначив Кульчинський.

Наслідуючи стиль Кисельова, з метою маніпулювання думкою читачів, «Полтавщина» вдалася до викривленої передачі прямої мови. Дарина Синицька, журналістка цього інтернет-видання пише:

Більше того, якщо Сікалов на сайті Бастіону (Геннадій Сікалов на сайті ГО «Останній бастіон» — ред.) пише, що пожертвував 600 тисяч, то мені їх ніхто не давав. По перерахунку вони не надходили. Я не знаю, що це за гроші, — розповів Кульчинський.

Зазначимо, журналістка була присутня на прес-конференції та мала змогу правильно відтворити інформацію в статті, використовуючи звукозаписувальні пристрої. Навмисне подання неправдивої інформації «Полтавщиною» наштовхує на думку, що видання перетворилося на філіал Кисельовських «Вістей».

Достовірна передача розмови Кульчинського на відеозаписі «Останнього Бастіону» та в нашому тексті.

Нагадаємо, це не перший вияв уваги «Полтавщини» до нашого видання. У своїх матеріалах журналісти використовували символіку та шрифт «Останнього Бастіону». 

Коментарі