•  

Власникам ID-паспортів відмовляють у послугах

880
Власникам ID-паспортів відмовляють у послугах

Українці скаржаться, що держустанови не надають послуги через неможливість зчитати з пластикових документів необхідну інформацію.

Так, банки не можуть перевипустити банківську картку і надати інші банківські послуги власникам id-паспортів. Зокрема, про це пише киянка Тетяна Микитенко в Facebook, повідомляє New формат.

У коментарях, до речі, представники банку їй відповідають, що згідно з вимогами законодавства (постанова НБУ № 417) в банку повинні бути актуальні дані клієнта, для його коректного обслуговування. «Так як на ID-картці не вказані деякі дані, наприклад, адреса прописки, то необхідно також надати роздрукований додаток, щоб співробітник міг переконатися, що дані не змінилися або навпаки, внести нові дані в базу банку», - пише співробітник банку Сергій Коваленко.

У той же час, в інших відомствах говорять, що власникам пластикових карт відмовляти не повинні. Так, у Державній міграційній службі кажуть, що вимагати ще якісь документи крім пластикового паспорта не повинні - вся інформація є на електронному чіпі. Хоча у відомстві все ж відзначили, що є нюанси. Наприклад, прописки на чіпі може і не бути, пише UBR.ua.

«Id-карта самодостатній документ, зчитування чіпа ні для чого не потрібно. Там дійсно міститься інформація про місце проживання, але тільки якщо людина захотіла, щоб її туди внесли. Вона вноситься за бажанням і не є обов'язковою. Але юридичним підтвердженням реєстрації місця проживання є довідка (додаток 13), яка видається органом реєстрації. У Києві, наприклад, це ЦНАП. Для випадків, коли ще хтось або десь вимагає, ми робимо витяг з реєстру, даємо разом з id-картою. Папір не треба носити з собою весь час, а лише тоді, коли якийсь орган її затребує», - сказав керівник служби інформації Державної міграційної служби України Сергій Гунько.

Посилання на джерело: https://informator.news/vladel-tsam-id-pasporto...

Коментарі