•  

ВО 151: кандидат в народні депутати «очорнює» своїх конкурентів

990
ВО 151: кандидат в народні депутати «очорнює» своїх конкурентів

Днями спостерігачами ОПОРИ був зафіксований агітаційний бюлетень кандидата в народні депутати в 151 виборчому окрузі Валерія Богуна («Славетна Україна»), який «очорнює» його конкурентів.

Агітаційний бюлетень складається з восьми друкованих сторінок. На перших сторінках поданий салоган Валерія Богуна: «Геть хапуг і хабарників, дорогу козакам!», його біографічна довідка та звернення до виборців округу.

В розділі «аналіз виборчого процесу в окрузі №151» розміщені матеріали, направлені на псування іміджу кандидатів Олексія Рябоконя (самовисуванець), Олександра Ольшанського (самовисуванець), Людмилу Овчаренко («Відродження»), Руслана Ляшка («Радикальна партія») та Сергія Мамояна («Партія простих людей»).

В матеріалі «Міського голову Пирятину Олексія Рябоконя жителі не хочуть відпускати до парламенту» розповідається, що завдяки Олексію Рябоконю в парламенті «Блок Петра Порошенка» збирається контролювати газовидобувну галузь, а також прив’язують до Ріната Ахметова.

Обрання Людмили Овчаренко до Верховної Ради в публікації «Якого «відродження» очікувати від олігарха Коломойського?» називають боротьбою Коломойського за ринок газовидобування в Полтавській області.

В наступному матеріалі: «Журналісти розкопали смертельну сторінку з минулого «простого» кандидата Мамояна», з посиланням на видання «Голос.ua», розповідається, що Сергій Мамоян винен у смертельному ДТП. В матеріалі натякають, що уникнути відповідальності за злочин кандидату допоміг брат Рустам, який працює прокурором в Обухівському районі Київської області.

Також в бюлетені розміщений матеріал «Бутафорний «радикалізм» як оманлива наживка для довірливих громадян», який направлений на дискредитацію «Радикальної партії Олега Ляшка» та кандидатів в нардепи Олександра Ольшанського та Руслана Ляшка. «Радикальну партію» називають проектом олігарха Льовочкіна, а також згадують про «відеозаписи про гомосексуальні стосунки» Олега Ляшка. Олександра Ольшанського, незважаючи на самовисування, називають представником «Радикальної партії», від якої він балотувався в окрузі в 2012 році. Хоча про самих кандидатів – Ляшка та Ольшанського, майже нічого немає, матеріал «очорнює» саме політичну силу, яку їм приписують.

Довгостроковий спостерігач в Полтавській області Дар’я Черкашина зазначає, що: «Згідно з частиною 10 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів» забороняється розповсюдження завідомо недостовірних або наклепницьких відомостей про партію - суб'єкта виборчого процесу або про кандидата у депутати, недостовірний або наклепницький характер яких встановлено у судовому порядку».

Інформаційний бюлетень містить вихідні дані, згідно якими він був виготовлений на замовлення Богун В.В., який є й відповідальним за друк, у розмірі 67 000 примірників. При цьому значиться, що друк здійснювався на ПП «Сучасні технології друку», проте жодної інформації ні в єдиному державному реєстрі юридичних осіб, ні в державному реєстрі друкованих ЗМІ, ні в інтернеті відносно підприємства немає.

Згідно статті 212-13 КУпАП, виготовлення або замовлення виготовлення під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ОПОРА закликає кандидатів дотримуватися виборчого законодавства та вести чесну боротьбу.

За коментарями звертайтеся:

Дар’я Черкашина довгостроковий спостерігач у Полтавській області

тел.+38 099 674 45 65,

електронна скринька: cherkashina.darija@gmail.com

Ігор Литвиненко прес-секретар громадського спостереження у Полтавській області

тел.+38 050 406 20 15,

електронна скринька: lytvynenkoigor.pl@gmail.com

Коментарі