•  

Ворона доручив довести законність «лікарняної каса-ностри»

2530
Ворона доручив довести законність «лікарняної каса-ностри»

Голова Полтавської облради Петро Ворона рекомендував медичним закладам прозвітуватись, куди потратили кошти, які брали у громадян через так звані фонди лікарняних кас і повідомив, що ініціює перевірку таких фондів при освітніх закладах.

Петро Ворона визнав «непрозорість діяльності фондів при лікарнях Полтави» посилаючись на свідчення громадського дослідження.

«Звертаюсь до працівників медичних закладів, прозвітуватись, якщо вони прозорі, щодо того, як витратили кошти фондів. Крім цього, я буду ініціювати перевірку таких фондів при навчальних закладах. Така ситуація є скрізь, і в дошкільних, і в шкільних закладах І-ІІІ рівнів» – сказав він.

При цьому голова облради, ще не розпочавши розслідування, поспішив заявити, що порушень в діях фондів немає:

«Сьогодні такі фонди дозволяють освітнім та медичним закладам виживати, але вони – закриті. Тому в громадськості складається враження, що в діяльності фондах ж елементи корупції. Тому потрібно звітуватись про кожну копійку» - сказав він, виправдовуючи закиди журналістів і громадськості.

Тему збагачення рахунком «лікарняних кас» вищого керівництва області неодноразово піднімали полтавські ЗМІ та громадські активісти. Раніше розслідування «Останнього Бастіону» встановило причетність до доходів фонду чиновників ОДА, порушення в сфері обігу ліків і лікарських послуг, ухиляння від сплати податків і акумуляцію на сірих рахунках десятків мільйонів гривень.

Максим Кондратенко

Коментарі