•  

«Ворскла» знову поступилося «Шахтарю»

110
«Ворскла» знову поступилося «Шахтарю»

У Львові відбувся поєдинок 17 туру чемпіонату України з футболу, в якому донецький «Шахтар» зустрічався з полтавською «Ворсклою».

Друге побачення за чотири останні дні для «Ворскли» і «Шахтаря» знову стало багатим на забиті м'ячі. І хоча тепер команди поміняли місце зустрічі, яка, на цей раз проходила у Львові, де приймає своїх суперників «Шахтар», деякі паралелі з попереднім матчем провести можна.

Як і в першій грі на Кубок України, в звітному поєдинку було забито чотири м'ячі, а обидва наставники провели по три заміни, в порівнянні з полтавською зустріччю. Також «Шахтар» зміг забити швидкий гол на самому початку матчу.

На післяматчевій прес-конференції в Полтаві наставник «Ворскли» Василь Сачко пообіцяв дати бій «гірникам» в матчі чемпіонату. Обіцянки свої він дотримав частково.

Полтавчани виглядали трохи краще, ніж у кубковій грі, але на підсумковому результаті це ніяк не позначилося - «Ворскла» знову поступилася.

Номінальні господарі поля, як це не смішно звучить (якщо вважати такими донецьку команду у Львові), без розкачки почали гру. Не встигла стрілка секундоміра арбітра поєдинку відміряти десять хвилин, як перший гол відвідав ворота полтавчан. На 9 хвилині Даріо Срна в черговий раз майстерно виконав штрафний удар, перекинув стінку і поклав м'яч точно в лівий дальній кут, під саму штангу - 1: 0.

Після забитого м'яча гірники розслабилися і дозволили супернику перехопити ініціативу. Гості скористалися цим сповна, провівши непоганий відрізок матчу і створивши кілька небезпечних моментів. Загроза в основному виходила від новачків «зелено-білих», які влилися в дружній колектив «Ворскли» нинішньою зимою. Хльобас і Коломієць мали три непоганих моменти на двох для взяття воріт, але їм забракло влучності при завершенні атак.

В середині першої половини матчу гра стала протікати в центральній зоні. Було багато боротьби, але мало толку. А потім стався гол. Несподіваний, але трудовий. Та ще й в ворота «Шахтаря»!

На 37 хвилині чудова комбінація вийшла у гостей. Скляр зі своєї половини поля видав ідеальний пас на хід Коломійцю, Юрій прийняв і обробив м'яч, а потім віддав його на вільного Артема Громова. Форвард в один дотик з центральної зони пробив низом. Захисники не встигали перешкодити Громову, як, і Пятов, що вийшов на перехоплення. Рахунок зрівняно - 1: 1.

«Шахтар» здивувався подібної нахабності гостей, стрепенувся і пішов всією командою в атаку. Полтавчани натиск витримали і на перерву команди пішли, зберігаючи інтригу.

Ледве почався другий тайм, як інтрига була вбита. На 49 хвилині банальний кутовий приносить успіх господарям. Після навісу в штрафний майданчик «Ворскли», за м'яч поборовся гравець «Шахтаря» Малишев і скинув «плямистого» на дальню штангу, де Тайсон головою переправив снаряд у сітку - 2: 1.

«Ворскла» розуміючи, що втрачати вже зовсім нічого, крім честі, перебудувалася і зробила наголос на атаку. Знову на вістрі якої був найактивніший у складі полтавчан Дмитро Хльобас. Моменти він сам створював і сам намагався реалізувати. З останнім не вийшло.

За п'ять хвилин до закінчення основного часу матчу стався ще один гол. Ворскляни втратили м'яч в центрі поля, Тайсон підхопив круглого і організував швидкісну контратаку, віддавши пас на Ісмаїлі, а той переадресував м'яч на Едуардо. Оборона не встигла повернутися, і з близької відстані бразилець переправляв м'яч у ворота - 3: 1. Часу та й сил, щоб спробувати забити в ворота господарів у нашої команди вже не залишилося.

Відзначаємо прогрес в грі «Ворскли» в порівнянні з кубковим матчем цих команд, перший забитий гол полтавчанами в офіційних зустрічах цього року і більш агресивну гру «зелено-білих».

«Ворскла» як і раніше на п'ятому місці в турнірній таблиці, маючи після 17 проведених зустрічей 25 очок в своєму активі.

Сергій Королев

Коментарі