•  

​«Вірних ленінців» на площі Леніна не помічено

330
​«Вірних ленінців» на площі Леніна не помічено

22 квітня… Раніше цю дату в Радянському Союзі знав кожен школяр: цього дня народився вождь світового пролетаріату Володимир Ленін. Навіть за часів незалежності полтавські комуністи традиційно збиралися біля пам’ятника вождеві, аби вшанувати його пам'ять. І ось сьогодні вперше за багато років тут зранку було тихо. Пам’ятник, як відомо,  знесли, а сам постамент активісти Майдану перетворили на пам’ятний знак Небесній сотні  - от, і «вірних ленінців» нема.

Про якусь політичну активність на площі нагадує лише… палатка партії «Громадянська позиція», де агітують за кандидата у Президенти України  Анатолія Гриценка, але й тут жодного пожвавлення.

У сквері здебільшого лише студенти, але лише з цілої групи з дванадцяти чоловік лише один хлопець згадав, який сьогодні день. «Мабуть, комуністи ще не оговталися від святкування Великодня!» --припускають молоді люди. «А може, їм соромно,  що не вберегли пам’ятник своєму вождеві?» --задає риторичне запитання одна дівчина.

І все ж полтавські комуністи день народження В.Леніна відзначати збираються. Щоправда, таємно…

image

Перший секретар обкому КПУ Олександр Масенко повідомив з цього приводу журналістам лише таке:

— Я не хочу вам це називати, бо прийдуть якісь парубки з битками, навіщо? Скажу, що ми орендували зал, бо очікуємо на 150 чоловік. Відзначимо дату, будуть виступи. А щодо місця проведення, то ми сперечалися, деякі хотіли піти на місце, де стояв пам’ятник. Але зараз там і постамент розмальований незрозуміло чим, тож нам там робити нічого.

image

 

Коментарі