•  

В’язниці Полтавщини поповняться засудженими за тероризм

900

Невдовзі роботи у працівників виправних установ області побільшає. Адже колонії Полтавщини поповняться засудженими за участь у тероризмі на сході України. Про це повідомив в.о. першого заступника начальника управління Державної пенітенціарної служби України Роман Браілко на традиційних змаганнях з багатоборства кінологів, що відбувались днями у Кременчуці

Кращі кінологи виправних закладів області змагались на базі Кременчуцької виправної колонії № 69. Програма випробувань включала 4 етапи: комплекс загальної підготовки на вміння собаки виконувати необхідні найпростіші команди, службовий біатлон на дистанції півтори тисячі метрів, подолання смуги перешкод та комплекс спеціальної підготовки, зокрема, пошук людини по сліду, обшук місцевості, затримання порушника.

Такі випробування на обласному рівні цього року вперше стануть завершальним етапом змагань кінологів. Фінальний, всеукраїнський етап, скасували через складну ситуацію в державі. А роботи у кінологів та їхніх чотирилапих колег невдовзі побільшає. Наразі Генпрокуратура порушила понад 1300 справ за фактами тероризму. Серед інших обвинувачень — посягання на територіальну цілісність України, масові заворушення та диверсії.

-Основна роль таких собак – попередження та призупинення правопорушень у відповідних установах, зокрема втеч в’язнів. При цьому не рушниця, а саме собака має бути основною зброєю, -підкреслив головний суддя змагань Роман Браілко. – А в собак, на відміну від людей, виключені фактори підкупу, зради, вона не вступає в корупційні схеми.

Перше місце у змаганнях отримав молодший інспектор-кінолог Полтавського слідчого ізолятора Андрій Трофименко зі своєю власною собакою Златою, якій ледь більше року. Другими стали собака Нік з Божківської виправної колонії №16 зі своїм хазяїном. І собак і їх господарів нагородили дипломами Державної пенітенціарної служби України.

-Вчені довели, що нюх пса розвинений в 11 500 разів сильніше, ніж у людини. А службова собака завдяки своїм органам чуття та спеціальним тренуванням заміняє роботу 7-8 інспекторів, - каже переможець змагань Андрій Трофименко. – Злата – мій найнадійніший помічник і найвірніший друг.

Такі змагання, кажуть організатори, демонструють загальний показник підготовки кінологів та їхніх підопічних, а також є для них і головним стимулом в роботі. У якості стимулу, крім дипломів, переможця та призерів змагань чекають і грошові винагороди в розмірі від одного до трьох посадових окладів відповідно до зайнятого місця. А Полтавському слідчому ізолятору дістанеться ще й спеціальний костюм європейського зразка, призначений для дресирування собак.

Поліна ВИСОЦЬКА

Коментарі