•  

Вздовж українських магістралей з’являться станції екстреної допомоги

110

У Міністерстві регіонального розвитку та ЖКГ планують побудову спеціальних рятувальних станцій, які розташують вздовж трас. SOS станції міститимуть засоби для екстреної допомоги та екстреного виклику рятувальних служб. Про це заявив заступник голови Мінрегіону Лев Парцхаладзе (facebook.com/lev.partskhaladze/posts/1004138529740589).

"Питання безпеки - пріоритет №1. Адже, коли люди у дорозі, можуть статись непередбачувані надзвичайні випадки – аварія або поломка машини. Тому обладнання доріг спеціальними засобами екстреного зв’язку - це безпека і зручність виклику необхідної допомоги: поліції, швидкої медичної допомоги, евакуатора", – розповів посадовець.

Планується, що окрім засобів зв’язку станції міститимуть аптечки екстреного призначення. Встановлення таких станцій – європейська практика. Там їх, зазвичай, розташовують вздовж трас на відстані від 500 м до 2 км.

Мінрегіону розраховує на те, щоб орієнтовний час очікування приїзду екстреної допомоги (медичної чи поліції) складав до 30 хвилин, а технічної допомоги - до 1 години.

Наостанок чиновник нагадав про спільний проект свого відомства, Міністерства охорони здоров’я України та ДСНС України зі створення Центрів безпеки в територіальних громадах. Вони повинні об’єднати екстрені служби порятунку для чого матимуть єдиний диспетчерський координаційний центр.

Коментарі