•  

Washington Post. Разом з нафтою впаде й Путін

660
Washington Post. Разом з нафтою впаде й Путін

«Поки ми спостерігаємо за Ісламською державою і обговорюємо Іран, у світі відбувається щось набагато більш значне, - написав колумніст The Washington Post Фарід Закарія. - Ми є свідками історичного падіння ціни на нафту: понад на 50% менше ніж за рік.

Коли подібне зниження відбулося в 1980-і роки, розпався Радянський Союз. Що це означатиме для сучасності?»

Автор статті передає слова колишнього директора зі стратегії BP Ніка Батлера:

«Ми очікуємо більш тривалого та сталого періоду низьких цін на нафту, ніж наприкінці 1980-х».

«Чому?» - Задається питанням журналіст. «Пропозиція значно зростає, тому що високі ціни на нафту в останнє десятиліття заохочували виробників усього світу інвестувати великі кошти в пошук нових джерел», - йдеться в статті.

Закарія перераховує серед причин зниження цін на нафту рішення Саудівської Аравії продовжити видобуток нафти на колишньому рівні, перспективи видобутку нафти в Ірані після скасування санкцій і підвищення ефективності енерговикористання в легкових машинах і вантажівках.

«Основним нафтовидобувним країнам всюди належить фінансова розплата, яку вони не бачили десятиліттями, а то й ніколи», - пише журналіст.

Він зазначає, що наступник президента Венесуели Уго Чавеса «отримав у спадок розорену країну», експорт якої на 96% - це нафта. Економіка Венесуели, як очікується, скоротиться на 7% в цьому році.

«Як і у випадку з Чавесом, популярність Путіна повністю збіглася з різким підйомом цін на нафту, що означало зростання російського ВВП, державних доходів і, як наслідок, держпідтримки для народу. Все це зараз піде назад», - прогнозує Закарія.

Ірак, 90% доходів якого забезпечує продаж нафти, зіткнувся з різким скороченням доступних засобів. «Це служить фоном для нестабільності в уряді, а також підвищення рівня протистояння між різними сектами - що і проклало шлях для Ісламської держави, - вважає автор статті.

Іран в середньостроковому періоді зіткнеться з таким же тиском, як і інші.

«Багато американських експертів і коментатори сподівалися на низькі ціни на нафту як на спосіб позбавити сумнівні режими у всьому світі легких грошей. Тепер це відбувається, але з такою швидкістю, яка може викликати неймовірну нестабільність і невизначеність у світі, і без того неспокійному», - підсумовує автор.

Відділ моніторингу

Останній Бастіон

Коментарі