•  

Wikileaks: Спецслужба США займалася комерційним шпигунством у Франції

00
Wikileaks: Спецслужба США займалася комерційним шпигунством у Франції

Wikileaks оприлюднила інформацію про шпигунство спецслужби АНБ США за владою і підприємствами у Франції. Стеження відбувалися з 2002 по 2014 роки.

Агентство національної безпеки (АНБ) США робило економічне шпигунство проти низки великих підприємств у Франції та прослуховувало телефони високопоставлених французьких чиновників. Інформацію про це оприлюднила в понеділок, 29 червня, відома своїми викриттями інтернет-платформа Wikileaks. За її даними, американську спецслужбу в першу чергу цікавили міжнародні угоди французьких фірм на суму понад 200 млн доларів.

Опубліковані Wikileaks матеріали стосуються до періоду з 2002 по 2014 рік. Згідно з цими даними, тривалої телефонної стеженні з боку АНБ, зокрема, піддався колишній міністр економіки Франції і нинішній комісар ЄС з економічних та фінансових питань П'єр Московісі. У документах містяться його песимістичні висловлювання 2012 року про національну економіку. Трохи раніше інтернет-платформа повідомила про прослуховування телефонів трьох останніх президентів Франції - Жака Ширака, Ніколя Саркозі та Франсуа Олланда. Публікації викликали обурення в Парижі, американський посол був викликаний у французьке МЗС.

Один з документів, що датується 2012 роком, доручає американським агентам добувати інформацію про переговори і угоди французьких підприємств з міжнародними партнерами на предмет замовлень та інвестицій. Зокрема, мова йде про такі галузі як телекомунікації, енергетика, транспорт, охорона навколишнього середовища та охорона здоров'я.

За словами засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа, громадяни Франції мають право знати, що передбачувані союзники роблять у них за спиною.

Коментарі