•  

Яценюк подав у відставку через розпад парламентської коаліції

1080
Яценюк подав у відставку через розпад парламентської коаліції

24 липня прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк подав у відставку після розпаду коаліції у Верховній Раді. Однією з причин свого рішення він також назвав блокування урядових ініціатив, зокрема провал бюджетних і податкових змін на останньому засіданні Верховної Ради. Наразі виконувати обов’язки очільника Кабміну буде віце-прем’єр України Володимир Гройсман.

«Те, що сьогодні не проголосовані закони, має наслідок. Немає чим платити солдату, міліціонеру, лікарю, вчителю. Немає за що купити рушницю, немає чим заправити БТР. Сьогодні не прийнято рішення, щоб заповнити українські газосховища, щоб дати можливість перезимувати, щоб нарешті звільнитися від російської газової залежності, - це неприпустимо», - заявив Яценюк з трибуни Верховної Ради.

Арсеній Яценюк під час виступу зазначив, що при розпаді коаліції в уряду є два варіанти. Перший – сформувати нову коаліцію. Але це означає, що до неї потрібно взяти «регіоналів» та комуністів. А на це він «в жодному разі не погодиться». Тож у нього не залишається нічого, окрім другого варіанту – піти у відставку разом з урядом.

Нагадаємо, 24 липня у Верховній Раді оголосили про розпад коаліції «Європейський вибір». Про вихід з її складу заявили фракції «УДАР» і «Свобода». Вони підтвердили це відповідними документами. Крім того, за словами Олександра Турчинова, зі складу коаліції вийшли ще 19 народних депутатів.

Представники «Удару» та «Свободи» пояснили, що вирішили вийти з коаліції, щоб дати підстави президенту України для розпуску парламенту і призначення нових виборів.

Відповідно до Конституції України, президент має право розпустити український парламент, якщо впродовж 30 днів у ньому не буде створена нова коаліція.

Коментарі