•  

Яценюк прогнозує воєнний стан для України

320
Яценюк прогнозує воєнний стан для України

Якщо це «перемир'я» на Південному Сході України закінчиться так, як закінчувалися всі попередні, іншого варіанту, крім введення воєнного стану, не буде – Арсеній Яценюк

Про це в інтерв'ю телеканалу «1 +1» заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, повідомляє прес-служба КМУ.

Відповідаючи на питання про можливість введення в країні воєнного стану, Яценюк підкреслив: «У тому випадку, якщо є мирний план, мирний план підтримують ЄС і США і мирний план виконує Росія, зрозуміло, військового стану не потрібно.

Але якщо це перемир'я закінчиться так, як закінчувалися всі попередні перемир'я, і не тільки в Україні, іншого варіанту не буде», - зазначив він.

За словами Яценюка, головний плюс введення воєнного стану - що вся країна переходить виключно на військові рейки, «починаючи від цивільної оборони і закінчуючи тим, що військове командування отримує всю повноту влади на території України».

«Це війна. Вона у нас йде. Так, вона юридично не оформлена, але це війна », - додав прем'єр.

«Мінус - наші західні партнери будуть говорити, що це неправильно, тому що ми перекрили собі канали для проведення переговорів, для мирного плану, для вирішення цієї ситуації не військовими методами», - зазначив Яценюк.

Також глава уряду зазначив, що не можна допустити ситуації, «що є мирний план, не стріляють, все заспокоїлося, - і світ повертається до форми business us usual, тобто« справи як завжди », і забули, як про інші конфлікти»:

«Цього не можна допустити. Світ не має права забути про російську агресію. Росія повинна заплатити ціну. Так, ми - за встановлення миру. Але ми і за те, щоб той, хто порушив цей світ, той, хто порушив статус ООН, порушив усі можливі і неможливі двосторонні і багатосторонні угоди, - заплатив за це ціну. І це - Російська Федерація », - підсумував Яценюк.

«Чи вірю я Російської Федерації і її президенту? Категорично ні. Чи змінив президент Путін свої плани? Ні за яких обставин. Його план - це повернення України в сферу впливу Росії, в будь-якій формі. Або захопити її військово або політично, або знищити державу як таку », - додав він.

Чим відрізняється «воєнний стан» від «антитерористичної операції»:Коментарі