•  

Як допомогти організму перенести спеку?

330
Як допомогти організму перенести спеку?

Висока температура навколишнього середовища - справжній стрес для організму людини.

Про це розповідає головний терапевт міста Полтави, завідувачка терапевтичним відділенням 2-ї міської клінічної лікарні міста Полтави, Заслужений лікар України Марина Невойт.

«При цьому відмічається коливання артеріального тиску, прискорюється серцева діяльність, дихання, з’являється головний біль, роздратованість, втрата апетиту», - зазначає лікар.

За її словами, найгірше спеку переносять маленькі діти, люди похилого віку та вагітні жінки. Особливо обережними мають бути люди із серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом, пацієнти з онкологією, особи із захворюванням шлунково-кишкового тракту, з надмірною вагою. Небезпечним може бути вплив спеки і для тих, хто зловживає алкоголем.

Терапевт розповіла, що допоможе нашому організму легше переносити спеку.

1. Прохолодний душ вранці та ввечері (якщо до цього ви не закалялися, не практикували контрастний душ, то краще зробити воду кімнатної температури; при бажанні можна поступово знизити температуру на кілька градусів).

2. Корекція фізичного навантаження. Краще зберігати свої сили і не працювати надміру, особливо від відкритим палючим сонцем. Дуже корисними для здоров’я є прогулянки на свіжому повітрі біля водоймищ або у парку у вечірній час, вважає лікар. Не менш корисно влаштовувати собі пообідню сієсту.

3. «Літня» дієта: небажано приймати жирну, смажену, гостру м’ясну їжу. Медики не рекомендують вживати у спеку алкоголь, кольорові синтетичні газовані напої. Також радять відмовитися від кави. Кава підвищує артеріальний тиск і тим самим збільшує навантаження на серцево-судинну систему організму, яка й без того у спеку «страждає».

Натомість на столі влітку має бути якнайбільше корисних продуктів - овочі, фрукти у великій кількості, соки із свіжих фруктів. Найкращий напій для втамування спраги - звичайний чай з кількома кубиками льоду.

4. Зручний літній одяг та взуття. Одяг повинен бути просторим, з натуральних тканин (бавовна, льон). Взуття має бути не тугим і не занадто вузьким, адже у спеку часто з’являються набряки стоп і гомілок. І обов’язковий літній аксесуар - головний убір!

5. Мінімум косметики. Макіяж повинен бути легким та делікатним, щоб раптом у розпал дня не перетворитися в акварель на обличчі.

6. Відмова від дезодорантів. «Спека зазвичай означає підвищене потовиділення у людей, однак це елемент теплорегуляції організму. З потом виводяться «зайві градуси». Тому не користуйтеся дезодорантами, що блокують функцію потових залоз. Краще зайвий раз прийняти прохолодний душ», - радить лікар.

7. Питтєвий режим. Здорові люди повинні вживати влітку не менше 2 – 2, 5 літрів води на добу, й навіть більше.

Коментарі