•  

Як не застудитися через кондиціонер?

610
Як не застудитися через кондиціонер?

Кондиціонер рятує від спеки, але нерідко саме він стає причиною застуди влітку. З цього приводу є різні думки: «занадто холодне повітря», «сидіння прямо під кондиціонером», «часте перемикання режимів». У будь-якому випадку не варто відразу відмовлятися від кондиціонера. З ним легко можна ужитися, якщо дотримуватися простих правил користування. 

Застуду викликає не саме по собі холодне повітря, а бактерії та віруси. Вони накопичуються на фільтрах кондиціонерів. Саме тому важливо регулярно їх чистити. Чисті фільтри пропускають більше повітря. Як мінімум один раз на рік спеціаліст має чистити всю систему. Це забезпечить чистоту та гігієнічність кондиціонера.

Небезпечне не холодне повітря саме по собі, а різкий перепад температур. Слідкуйте за різницею температур у приміщенні та на вулиці. При занадто великій різниці (більше 10°C), досить легко можна підхопити застуду. Максимальна різниця температур має бути не більше 6°C. Тоді організм не муситиме витрачати сили на адаптацію при різких змінах холодного і гарячого повітря. Оптимально програмувати кондиціонер на +23-24 градуси. Така температура є комфортною для дорослої людини, вважають медики. Не вмикайте відразу кондиціонер на повну потужність. Приміщення потрібно охолоджувати поступово після спеки на вулиці.

• Медики радять не сидіти в безпосередній близькості до кондиціонера. Людина не повинна відчувати продувів, сильного потоку холодного повітря. 

• Правильно розміщуйте кондиціонер. Потік повітря не можна направляти прямо на людину. Сучасні кондиціонери мають різні режими подачі повітря: вверх під стелю чи в різних напрямках по кімнаті. Спеціалісти радять направляти потік повітря у стелю

• Наявність кондиціонера не означає, що приміщення не потрібно провітрювати. Кондиціонер ганяє одне й те ж саме повітря, охолоджуючи його. А свіже чисте повітря можна отримати лише відчинивши вікно і провітривши кімнату. 

• Не можна спати під струменем кондиціонованого повітря. Статична поза, в якій знаходиться сплячий, збільшує ризик переохолодження

Алла Летик

"Останній Бастіон"

Коментарі