•  

Як у київського прокурора виявилась елітна нерухомість з авто та батько з бізнесом в Криму – розслідування

2420
Як у київського прокурора виявилась елітна нерухомість з авто та батько з бізнесом в Криму – розслідування

Вже до 27 років деякі українські прокурори встигають обзавестися елітною нерухомістю у престижних районах Києва, а також чималим автопарком, не вказавши його вартість у декларації. А також неодноразово потрапити на лаву підсудних.

Інформації про молодого 27-річного прокурора управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях регіональної прокуратури Київської області Вадима Сергійовича Чуйкова відкритому доступі майже немає. З його власної сторінки у «Facebook» відомо, що Вадим Чуйков, родом з Севастополя, народився 22 жовтня 1989 року. Закінчив Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого та Київську національну академію МВС України. Потім у 2015 році він потрапив в Дарницьку місцеву прокуратуру м. Києва. Саме в цьому році відносно нього проводилася перевірка відповідно до Закону України «Про очищення влади», пише PROSUD.

Натомість у декларації за 2016 рік своїм місцем роботи Вадим Чуйков зазначив уже регіональну прокуратуру Київської області.

Анексія Криму не стала перешкодою для продовження підтримання тісних зав’язків з Кримом не лише для Вадима Чуйкова, але і для його батька – бізнесмена Сергія Робертовича Чуйкова, який є співзасновником ТОВ «Уверенность», розташованого у Севастополі. В реєстрі юридичних осіб Росії вказано, що Сергій Робертович Чуйков залишився співзасновником цієї компанії, а останні реєстраційні дії були здійсненні у 2016 році.

У своїх деклараціях за 2015 та 2016 роки прокурор Вадим Чуйков та його дружина задекларували лише 267 000 грн заробітної плати та 1 600 000 грн від продажу майна. Також у 2016 році прокурор отримав від свого батька подарунок у грошовій формі – 1 900 000 грн.

Батько прокурора вже давно знайомий із прокуратурою України. Сергій Робертович – відомий бізнесмен, який був співвласником щонайменше 8 компаній. До діяльності деяких із них і виникли питання у прокуратури. Зокрема, до компанії ТОВ «Торговий дім «Газенерго», яку Сергій Робертович очолював 14 років, та компаній «Укренерготранзит», «Західенергогруп», які засновані компанією ТОВ «Торговий дім «Газенерго». Окрім цього до засновників компанії «Західенергогруп» входить ще компанія «Енерготраст».

Службові особи цих компаній підозрюються у продажі електроенергії структурам Укрзалізниці за завищеними цінами. У розслідуванні журналістів «Наші гроші» йдеться про шкоду на 239 мільйона гривень від такої діяльності.

У одному із судових рішень зазначається, що службові особи ДАЗТ «Укрзалізниця» і ТОВ «ТД «Газенерго», заволоділи грошовими коштами в сумі понад 80 мільйонів гривень під час здійснення закупівель електроенергії за явно завищеними цінами.

Загалом, ці компанії як звичайні прокладки, що наживалися на різниці між оптовою та кінцевою вартістю електроенергії працювали на ринку України з 2004 по 2014 роки.

Ці справи розслідуються Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури. Однак виявляється, що прокуратура Київської області, де і працює син бізнесмена, також долучилась до них і у дуже специфічний спосіб. У ході кримінальної справи на рахунки ТОВ «Торговий дім «Газенерго» було накладено арешти. Ці арешти представники «Газенерго» намагались зняти, посилаючись на Постанову про закриття кримінального провадження, винесену саме прокуратурою Київської області. Але у судовому засіданні з’ясовано, що ця постанова є фальшивою.

У власності прокурора та його родини багато майна. Зокрема Вадим Сергійович володіє будинком на 626 м² та 8 сотками землі під ним. Будинок розташований у престижному районі на Печерську, на вулиці Вільшанській.

Подібний будинок в цьому районі коштує близько 27 мільйона гривень, а сотка землі вартує 2,3 мільйона гривень (18,4 мільйона гривень за 8 соток).

Також у власності Вадима Чуйкова перебуває 6 соток землі у Києві. Ще 11 соток землі є у власності дружини прокурора у с. Вороньківка, Вишгородського району. Однак через відсутність цих ділянок у реєстрі нерухомого майна ідентифікувати їхнє розташування не вдалося.

Окрім цього, Вадим Чуйков разом із своєю матір'ю Людмилою Миколаївною мають у власності 4-кімнатну квартиру за адресою: вулиця Бориса Гмирі, будинок 1б/6. Квартира площею 129 м² придбана у 2007 році. Сьогодні така квартира коштує близько 145 тисяч доларів.

Також матір прокурора володіє квартирою за адресою: бульвар Дружби Народів, 14А. Її пані Людмила отримала на підставі договору дарування у 2012 році. Вартість цієї квартири 53580 гривень. Хоча, зрозуміло, що вартість цієї квартири в цьому районі коштує як мінімум у 10 разів дорожче.

Ще дві квартири в Києві має батько прокурора Сергій Робертович. Одна із них розташована по вулиці Олександра Горовиця, 8 та придбана у 2011 році. Інша знаходиться на вулиці Олександра Мішуги, 12. Ця однокімнатна квартира площею 57 м² отримана теж внаслідок договору дарування у 2012 році.

Серед автомобілів у власності Вадима Сергійовича є придбаний у 2016 році BMW 525D 2016-го року. Таке авто коштує бл. 1,4 мільйона гривень.

Окрім цього, прокурор полюбляє поїздки новеньким Harley-Davidson XL883N, який придбав у 2014-му році. Сьогодні вартість такого мотоцикла – близько 13 тисяч доларів.

Показово, що прокурор жодного разу не вказав у декларації вартості свого майна. Вадиму Чуйкову начебто невідомо навіть вартості автомобіля BMW, який придбано у 2016 році, коли він точно знав, що вартість такого майна потрібно вказувати у декларації.

Багатими на автомобілі є і батьки прокурора. Зокрема у власності Чуйкова Сергія Робертовича є Harley-Davidson FLHTCUTG 2013-го року, Hummer H2 2005-го року та Land Rover Range Rover 2014-го року. Ще два автомобілі є у власності Чуйкової Людмили Миколаївни. Вона володіє BMW X6 2011-го року та Porsche Cayenne 2010-го року. Сьогодні, сумарна вартість усіх цих автомобілів близько 230 тисяч доларів.

Але виявляється, що батько та син Чуйкові не лише люблять дорогі автомобілі. З реєстру судових рішень дізнаємось, що Чуйков Вадим Сергійович та Чуйков Сергій Робертович (принаймні їх повні однофамільці) притягувались до відповідальності за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння. У вересні 2015 патрульні зупинили і склали протокол стосовно Чуйкова Вадима Сергійовича. Суд визнав його винним, але закрив провадження у зв’язку із закінченням строку притягнення до відповідальності.

А вже через місяць, у жовтні 2015, п’яним за кермом було задокументовано Чуйкова Сергія Робертовича. Суд визнав його винним, але якщо для інших таке порушення означає великий штраф та позбавлення прав керування, то тут суд обмежився лише штрафом.

Намагання приховати інформацію простежується і у інших розділах декларації. Так, у 2016 році дружина прокурора отримала дохід від продажу рухомого майна (мабуть, продала Range Rover Evogue, який декларувала у 2015 році), але кому продала, начебто, чоловікові не сказала.

Минулого року сам Вадим Сергійович продав майна на 910 000 гривень. Але чомусь забув вказати повне П.І.П. покупця, що унеможливлює його ідентифікацію. Не вказав він і дані про договір з продажу майна у розділі 14 декларації, де мають вказуватись дані про усі договори декларанта на суму понад 80 000 гривень.

До речі, це є підставою для повної перевірки декларації НАЗК.

Окрім того у відкритому реєстрі судових рішень є інформація про те, що громадянин Чуйков Вадим Сергійович був притягнутий до відповідальності за порушення правил перетинання кордону до АРК Крим. Судом встановлено, що він 21.08.2015 року о 11:00 год. перетнув кордон України в АР Крим через тимчасово закритий пункт пропуску "Сімферополь-авіа". Іншими словами, Чуйков Вадим Сергійович прилетів літаком до Криму (очевидно з Росії) незважаючи на те, що Україною заборонені перельоти до Криму, а перетин кордону має відбуватися у чітко встановлених пунктах пропуску. У постанові суду вказано, що правопорушник є безробітним. Проте повне співпадіння П.І.П. та дати народження порушника та прокурора дозволяє стверджувати, що це-таки одна і та ж людина.

Відділ моніторингу

Коментарі