•  

Як відіб’ється підвищення тарифу на газ для підприємців на звичайних українцях?

110

Державний монополіст НАК «Нафтогаз України» підвищив вартість газу для промисловості на 21%. У прес-службі відомства зазначають, що пішли на такий крок через зростання цін в Європі. Відтак вже з вересня ціна на газ для підприємств зросте до 12250 гривень за тисячу кубометрів.

«НАК «Нафтогаз України» опублікувала скореговані цінові пропозиції на природний газ, які діятимуть з 1 вересня 2018 року для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання при укладанні договорів з 30 серпня», — йдеться в повідомленні компанії.

Ціна буде відрізнятись залежно від обсягів закупівлі, та коливатиметься в діапазоні 10 208,00 – 11 115,00 грн/тис. куб. м (без ПДВ).

Як зазначають економісти, підвищення цін на газ спричинить загальне зростання собівартості продукції. За попередніми прогнозами вартість кінцевого виробу зросте на 5,3-11,5%. Найбільше відчують подорожчання виробники харчової продукції (м’ясокомбінати, хлібозаводи, молокозаводи тощо). Наступними постраждають малі та середні підприємства з виробництва полімерів та каучуків. Найменший вплив нові тарифи матимуть на металургійний сектор, оскільки більшу частину паливних матеріалів галузі складає кам’яновугільний кокс.

Для пересічних громадян це може спричинити незначне подорожчання продукції. Втім, ситуацію може погіршити сильна девальвація національної валюти.

Читайте також: Борошно та хліб з нового врожаю подорожчають.

http://bastion.tv/news/boroshno-ta-hlib-z-novogo-vrozhayu-podorozhchayut/

Коментарі