•  

Як живеться нашому брату: доходи колишнього Полтавського прокурора Ковальчука на новому місці

3520
Як живеться нашому брату: доходи колишнього Полтавського прокурора Ковальчука на новому місці

Уродженець Вінниччини, рівненський обласний прокурор Анатолій Ковальчук був призначений на свою посаду 12 травня цього року. До цього він обіймав посаду заступника керівника прокуратури Полтавської області, а ще раніше обіймав різні пости в органах прокуратури м. Кременчука та Кременчуцького району.

Майже відразу після того, як Ковальчук зайняв свій нинішній пост, він потрапив під приціл місцевих журналістів щодо наявності у його власності елітного автомобіля «Лексус» RX-350 2011 р.в., ринкова ціна якого становить на сьогодні близько 800 тис. грн. У ході спілкування з представниками ЗМІ в травні поточного року, Ковальчук пояснив походження представницьких «коліс» нічим іншим, як батьківською допомогою. Мовляв, батько його фермер має непогані доходи, оскільки  є власником 1200 га землі. Саме батько, за словами Ковальчука, допоміг облпрокурору з придбанням автомобіля, додавши потрібну суму своєму служивому синку.

Дійсно, якщо подивитися на офіційні доходи облпрокурора за минулий рік, то варто зауважити, що їх вистачило б чи на четверту частину «Лексуса». Адже за 2014 Ковальчук, працюючи, як ми вже говорили заступником облпрокурора Полтавщини, заробив 207,7 тис. грн. З них 145,4 тис. грн. склала зарплата. А ось майже третина від загальної суми доходу - 62,2 тис. грн. - Склали якісь «подарунки, призи, виграші».

Чинне українське законодавство, на превеликий жаль обивателів і великої радості чиновників, не зобов'язує останніх розкривати імена таких ось «благодійників - дарувальників». Тим часом, як поскаржився Ковальчук журналістам у ході вищевказаної прес-конференції, говорячи про відсутність мотивації до роботи у деяких прокурорських, «якщо слідчий отримує 2300 грн. зарплати, то ви ж розумієте ... ». І хоча зарплата нашого героя побільше жалування звичайного слідчого, але його мабуть теж потрібно «розуміти» - чим вище в нашій країні «сидить» чиновник, тим швидше ростуть його апетити.

Відзначимо, що в порівнянні з 2013-м роком заробітки Ковальчука дещо погіршилися - тоді він працюючи прокурором Кременчуцького району Полтавської області і в сукупності заробив 260,3 тис. грн. Щоправда, значну частину доходу «синього мундира» тоді склали гроші, виручені ним від продажу майна - 208 тис. грн. Зарплата ж склала 152,3 тис. грн.

Посильний внесок у сімейний бюджет чети Ковальчуків вносить і дружина облпрокурора. За минулий рік її дохід склав 98,9 тис. грн, отриманих від підприємницької діяльності. Правда, позаторік бізнесвумен заробила вп'ятеро більше - 605,6 тис. грн. Приводом для такого фінансової ривка стали зовсім не успіхи в бізнесі, що принесли другій половинці облпрокурора лише 69,6 тис. грн. доходу, а відчуження майна - завдяки цьому вона виручила 536 тис. грн.

У сфері нерухомості, як і два роки тому, в 2014 році Анатолій Ковальчук володів немаленькою «хатинкою» площею 222 кв.м. і земельною ділянкою на 1600 «квадратів». Більше того, торік земельні активи облпрокурора розширилися ще однією ділянкою на 40 кв.м. У той же час з його декларації за минулий рік зникло так зване «інше нерухоме майно» площею 98,9 кв.м., перекочувало, судячи з документа, у власність членів сім'ї.

Домашніх же облпрокурора можна назвати справжніми латифундистами. Адже в 2014-му вони володіли відразу трьома земельними ділянками площею 2400, 1400 і 1200 кв.м. (в 2013-му - дві земельні ділянки на 120 і 240 «квадратів»). Крім того, на правах власності за ними значиться і вищевказаний будинок на 222 кв.м.

Якщо говорити про транспорт, то крім уже згаданого нами японського позашляховика «Лексус», ні Ковальчук, ні його родина не мають інших «коліс». Мабуть, так сильно цінують подарунок родичів прокурора, не "змінюючи» даному авто.

За матеріалами "Прокурорської правди"

Коментарі